DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

04.06.2015 12:19:15
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, iktidar iddiası olmayan muhalefet partilerinin HDP'ye umut bağladığını belirterek, "Seçim sonuçları beklenmeden koalisyon pazarlıkları bile yapılıyor. AK Parti'yi alaşağı etme şansları yok" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında bir grup iş adamıyla bir araya gelen Binali Yıldırım, istikrar ve kalkınmanın sürekliliği için sağduyulu bir seçim çağrısında bulundu.

AK Parti iktidarı olarak bugüne kadar ülkenin büyümesi, refahının artması ve istikrardan insanımızın faydalanması için çaba sarf ettiklerini belirten Yıldırım, iktidarın Türkiye'yi güçlendirme çabasının ise halk tarafından takdirle karşılandığını ifade etti.

Bazı odaklar tarafından yapılan hizmetlerin görmezlikten gelinerek, sonuçlarının nereye varacağının bilinmeden çeşitli söylemlerin ortaya atıldığına dikkati çeken Yıldırım, "Koalisyonlar kısa vadeli rantları sever. Orada ülkenin geleceği için kalıcı uzun vadeli yatırımlar önemini kaybeder. Türkiye için koalisyon dönemleri hep kayıptır" dedi.

Hiçbir tereddüt yaşamadıkları bu seçimde katılımın yüksek olmasını beklediklerini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Biraz alışılmışın dışında çok sakin, sessiz bir seçim dönemi geçiriyoruz. İktidar iddiası olmayan muhalefet partileri, HDP'ye umut bağlamış. Seçim sonuçları beklenmeden koalisyon pazarlıkları bile yapılıyor. AK Parti'yi alaşağı etme şansları yok. Ancak birtakım oyunlara başvuruyorlar. HDP üzerinden elde edilmeye çalıştıkları sonuç bir yıkım projesidir. Bizim ömrümüzü verdiğimiz işleri gelirler birkaç ayda tarumar ederler. Yapmak zor yıkmak kolaydır. İsteğimiz güçlü ve sürekli reformcu bir iktidar olsun."

7 Haziran seçiminde beklentilerinin daha güçlü bir iktidardan yana olduğunu dile getiren Binali Yıldırım, Türkiye'nin hiçbir zaman koalisyon iktidarlarına mecbur kalmaması gerektiği temennisinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Z.A

Aslında bu hükümet polikatısıdır. türkiye cumhuriyeti devletinin yanlış dış siyasetidir. Aynı şeyler diğer ülkelerde de oluyor. Krşılıklı müsamaha olursa olur çerçevesinden olaylara baksa sorunların çoğu çözlülür gibi. Sen burda iyi göecem diye kilise ve havra aç onlar orda müslümanlara zülmettsin, sen burda onların mezhebine özel cami tahsis et, Türkiye temsilcisisi cumhurbaşkanını eleştirsin, onlar ülkelerinde kendi mezhebinden olmayanlara cemaatle namaz kılmayı yasaklayıp ülke kadrolarında görev almalarını yasaklasınlar.. İktidara yazıklar olsun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş