DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

31.05.2015 12:44:43
Arnavutluk ve Kosova'da yaşayan Türk vatandaşları, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimi için oy kullanmaya başladı.

Arnavutluk'ta kayıtlı Türk vatandaşları, yerel saat ile 10.00 itibarıyla Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliğine gelerek oylarını kullanıyor.

Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Arnavutluk'ta kayıtlı 881 seçmen bulunduğunu belirterek, bu vatandaşların yerel saat ile 19.00'a kadar büyükelçilikte oylarını kullanabileceğini söyledi.

Büyükelçi Bayraktar, seçimlerin Türkiye için hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Kosova'da kayıtlı Türk vatandaşları, Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliğinde oylarını kullanmaya başladı.

Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan da yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, ülkenin farklı kentlerinden vatandaşların oy kullanmak için büyükelçiliğe geldiğini aktardı.

Kosova'da kayıtlı yaklaşık bin 400 seçmenin bulunduğunu ifade eden Ozan, "Seçimlere katılmak, oy vermek bir demokratik hak ve görevdir. İnşallah bütün vatandaşlarımız bu hak ve görevlerini layıkıyla burada yerine getirirler. Hayırlı bir seçim olmasını diliyorum" diye konuştu.

Kosova'da yaşayan Arzu Gençoğlu, seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek, büyükelçilikte sorunsuz şekilde oy kullandığını söyledi.

Oynunu Priştine Büyükelçiliğinde kullanan vatandaşlardan Şevki Gençoğlu da "Milletimiz için, devletimiz için hayırlı uğurlu olsun" ifadesini kullandı.

Arnavutluk ve Kosova'nın yanı sıra oy kullanılmaya dün başlanan Bosna Hersek ve Makedonya'da da vatandaşlar yerel saat ile 19.00'a kadar oylarını kullanabilecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş