DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

7 Yıl Önce
2015-05-29 18:44:18
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, çözüm sürecinin Türkiye'deki kardeşliğin pekiştirilmesi için sürdürüldüğünü söyledi.

Sarıkamış ilçesindeki AK Parti seçim bürosunda vatandaşlarla bir araya gelen Yazıcı, AK Parti döneminde Türkiye'nin gelişerek büyüdüğünü belirtti.

Türkiye'nin her dönemde istikrardan yana tavır takındığını ifade eden Yazıcı, "2002'den bu yana Türkiye'yi büyüttük, 36 milyar dolar ihracatı 158 milyar dolara çıkardık. Bütün çalışmalarımızı plan program içinde takip ederek gerçekleştirdik. Eski zamanlardan başlatılmış yapımı devam eden yüzlerce iş vardı, bunlara el attık. Planlamacı bir yaklaşımla Türkiye'nin önünü açacak ekonomisini daha güçlü hale getirecek projeleri hayata geçirmeye devam ettik ve devam ediyoruz" dedi.

Yazıcı, AK Parti'nin "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düşüncesiyle hizmet politikası yürüttüğünü aktardı.

Bu felsefeyle hareket ettiklerini vurgulayan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bizim kardeşliğimiz Hazreti Adem'den başlar. İşte bugün çözüm süreci de bütün riskleri alarak bu kardeşliğimizi pekiştirmek için sürdürüyoruz. Bizim en büyük zenginliğimiz aslında kardeşliğimizdir. Vurmanın, kırmanın, çatışmanın, öldürmenin kime ne hayırı olabilir. Bu anlamda kaybettiklerimizi elbette geri getiremeyiz ama bundan sonra kaybetmeyelim. Kardeşliğimizi takip edelim. Türkiye'nin sıçramasını içeriden dışarıdan engelleyenler var. Bunlara izin vermeyelim. Aziz kardeşlerim bunları çok iyi değerlendirelim. Biz hiçbir zaman aziz milletimizin hassasiyetinin dışında iş yapmadık, yaptırtmadık. Türkiye'yi büyüttük. İnşallah 7 Haziran'da sandığa gideceksiniz. Seçim ölçmek biçmektir, siz de ölçüp biçeceksiniz. Biz sizleri sevip güveniyoruz."

Yazıcı, konuşmasının ardından esnafı ziyaret etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş