DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Fenerbahçe 5. yıldızı aldı mı? 28 şampiyonluk kabul edildi mi?

Fenerbahçe 1959 öncesi şampiyonlukların kendilerine verilmesi için TFF'ye başvuruda bulundu. Anadolu kulüplerinin de desteğini alan Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk başvurusuna TFF'nin ne yanıt vereceği merakla beklemiyor. Fenerbahçe taraftarları da bu süreçten umutlu. Peki Fenerbahçe 5. yıldızı aldı mı? 28 şampiyonluk kabul edildi mi? Fenerbahçe'nin başvurusu henüz TFF tarafından değerlendirme aşamasında. Eğer kabul edilirse Fenerbahçe 5. yıldızı formasına takacak. Peki Fenerbahçe'nin 1959 öncesi kaç şampiyonluğu var? Fenerbahçe'nin 1959'dan önce kaç kere şampiyon oldu?

01.04.2021 19:27:11

Fenerbahçe taraftarlarını heyecanaldnıran bir sürece girildi. Fenerbahçe kulubü flaş bir hamle ile 1959 yılı öncesine ait şampiyonlukların sayılması için TFF'ye başvurdu. TFF'nin vereceği kararı dört gözle bekleyen taraftarlar Fenerbahçe 5. yıldızı aldı mı? Fenerbahçe 28 şampiyonluk başvurusu kabul edildi mi? diye sormaya başladı. TFF kurulmadan önceki şampiyonluların sayılmasına itiraz edenler olduğu gibi savunanlar da bulunuyor. Son gelişmelere bakılırsa Fenerbahçe Anadolu kulüplerinin de desteğni arkasına almış durumda. 

Fenerbahçe 5. yıldızı aldı mı?

TFF başvuruyu kabul edirse Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesine ait 9 şampiyonluğu sayılacak. Böyle olunca Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğu ve 5 yıldızı olacak. Fenerbahçe taraftarları da bu süreçte "Fenerbahçe 5. yıldızı aldı mı?" sorusunu sormaya başladı. Fenerbahçe'nin  başvurusu şu anda TFF tarafından değterlendirme aşamasında. Eğer kabul edilirse Fenerbahçe 5. yıldızı formasına takmış olacak. Türkiye'nin en çok şampiyon olan takımı unvanını da kazanmış olacak. 

28 şampiyonluk kabul edildi mi?

Fenerbahçe'nin TFF'ye 28 şampiyonluk için yaptığı başvuru henüz görüşülüyor. Ancak TFF A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan'dan yapılan açıklama Fenerbahçe tarftarlarını sevindirdi. Soydan "Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk hakkıysa alır. Hakkıysa alması lazım" diye konuştu. Açıklamayı duyan taraftarlar da 28 şampiyonluk kabul edildi mi? diye sormaya başladı. Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk başvurusu henüz kabul edilmedi. TFF bu konuyu değerlendiriyor. 

Fenerbahçe TFF'ye başvurmuştu

Fenerbahçe Mart ayı başlarında yaptığı açıklamada TFF'ye 1959 öncesi şampiyonlukların sayılması için başvuru yaptığını açıklamıştı: “Türkiye Futbol Birinciliği'nde 1932-33, 1934-35 ve 1943-44 sezonlarında kazandığımız 3 şampiyonluk ve Milli Küme organizasyonunda 1936-37, 1939-40, 1942-43, 1944-45, 1945-46 ve 1949-50 sezonlarında kazandığımız 6 şampiyonluk olmak üzere toplam 9 şampiyonluğumuzun, halihazırda 19 olan Süper Lig şampiyonluk sayımıza dahil edilerek, toplam 28 şampiyonluğumuzun kabul edilmesini talep ediyoruz.”

Ankaragücü Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğunu kabul etti

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, "1959 Öncesi Şampiyonlukları Bulunan Ankara Kulüpleri" toplantısı çerçevesinde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile bir araya geldi. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, toplantıda Fatih Mert ile Ali Koç'un Türkiye şampiyonluklarının neden Süper Lig'e dahil edilmesi gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi. Toplantıda Ankaragücü'nün Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebine destek verdiği öğrenildi. Ankaragücü'nün de 1959 öncesi 1 şampiyonluğu bulunuyor.

1959 yılı öncesi şampiyonluk sayıları

1959 yılında hangi takımın kaç şampiyonluğu var? Fenerbahçe'nin Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın 1959 öncesi kaç şampiyonluğu var? İşte 1959'dan önce şampiyon olan takımlar

Fenerbahçe: 9
Galatasaray: 1
Beşiktaş: 7
Ankara Demirspor: 2
Harbokulu: 2
Eskişehir Demirspor: 1
Güneşspor: 1
Göztepe: 1
Gençlerbirliği: 2
İstanbulspor: 1
Ankaragücü: 1
Muhafızgücü: 1
Harbiye: 1

Galatasaray'dan TFF'ye başvuru

Sarı-kırmızılı kulübün başvurusunda, konuyla ilgili hukuka aykırı bir kararın verilmesi durumunda Türk futbolunun telafisi imkansız zararlara uğrayacağı öne sürülerek, şunlar kaydedildi:

"Verilecek ret kararı, futbolun yönetimi ve disiplinine ilişkin olup aynı konuda daha önce verilmiş olan Tahkim Kurulu kararı kesindir. Bu sebeple Fenerbahçe'nin başvurusunun incelenmeksizin reddedilmesi gerekmektedir."

Başvuruda ayrıca, şu ifadelere yer verildi:

"62 yıldır uygulanmakta olan Milli Lig sisteminin kişisel hesaplar için yetki, şekil, usul, sebep, konu ve amaç bakımından hukuka aykırı bir şekilde değiştirilmesi talebinde bulunmak, sadece evrensel hukuk kurallarına değil, aynı zamanda Türk sporunun gelişmesine de engel olmaya yönelik nafile bir çabadır."

Fenerbahçe Kulübü, 6 Mart'ta yapığı açıklamada, futbolda şampiyonluk sayısının 1959 yılı öncesinde kazanılanlarla beraber 28 olarak kabul edilmesi için TFF'ye başvurduğunu duyurmuştu.

Galatasaray'ın TFF'ye verdiği dilekçede yer alan başlıklar!

1- Daha önce verilmiş Tahkim Kurulu'nun kararı kesindir. Başvuru, incelenmeksizin reddedilmelidir.

2- Başvuru konusu şampiyonluklar "Lig müsabakaları statüsü" kapsamı dışındadır.

3- Talep edilen şampiyonluklara konu dönemlerde gerçekleşen organizasyonlar düzenli ve sürekli değildir

4- "Türkiye futbol birinciliği" lig usulüne değil, eleme usulüne tabidir

5- Türkiye futbol birinciliği, sürekli ve düzenli bir organizasyon değildir.

6- Düzenli bir şekilde gerçekleşmeyen "Türkiye Futbol Birinciliği"'nin tescili haksız rerabet doğuracaktır.

7- Milli küme kesinlikle ulusal bir organizasyon değildir.

8- Milli Küme süreklilik arz eden bir lig değildir

9- "Milli Küme" ana turnuva niteliği kazanamamıştır.

10 - 1937 yılında, turnuvaya katılmaya hak kazanan İzmir takımlarının, bu hakları ellerinden alınmıştır.

11- Bir sezonda iki ayrı şampiyon olmaz.

12- Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, "Milli küme ve Türkiye Futbol Birincilği şampiyonlarının Türkiye Şampiyonu olarak kabul edilemeyeceği açıklanmıştır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

furkan

oha fenere dilencilikte yeni yol

METELERDEN

6. Fenerbahçe Gibi Köklü Bir Klüp Resmiyette Olmayan Bir Organizasyonda Kazanmış Olduğu Organizasyon Sayısını Resmiyette 1959 Yılından Sonra Kurulan Bir Organizasyona mı Taşıyacak. Utanç Verici Değil mi Sizcede :)7. Madem Organizasyonlarda Eleme Usulü Yapılan Müsabakalar Kabul Ediliyor Türkiye Kupası ve Türkiye Süper Kupası Kazanma Sayılarıda Yıldız Olarak eklensin Ayrıca Ülkemizi Yurt Dışında Temsil Edip Orda Alınan Her Bir Organizasyon Kupası İçinde Yıldız eklensin :) 8. Böyle Birşey Olması Mümkün değildir.

ŞİKESARAY

NE OLDU CİNCON 1 ŞAMPİYONLIK VAR DİYE AHLAKLIMI OLMAYA KARAR VERDİNİZ YEMEZLER LİGİMİZİN YÜZ KARASI CİNCON

Fenerli kız

sus lan alsın işte 5. yıldızı aq

METELERDEN

46 Kupa Galatasaray18 Kupa Trabzon Spor25 Kupa Beşiktaş28 Kupa FenerbahçeGalatasaray 9 YILDIZFenerbahçe 5 YILDIZBeşiktaş 5 YILDIZTrabzon Spor 3 YILDIZ UEFA ŞAMPİYONLUĞU İLE GALATASARAY 10 YILDIZ İstemesi Bu Saçma Sapan Hesaba Göre Şarttır.Fenerbahçe Hiçte Fena Değil :)Okurken Gülenlere Selam Olsun Okurken Ağlayanlara Beste Gelsin :)FENER AĞLAMAAAA ... :)

CİN CON SEN ÇOK FENASIN

Bu cin con çok fena.İşine gelmedi mi telafisi imkansız sonuçlar doğurur evet ama kime Cin cona.Neden 1959 öncesi sayılmıyor.O lig değil mi?Cin con bu ülkenin derin takımıdır.Yazıklar olsun çifte standarta.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan