DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eroğlu'dan SİHA açıklaması

Tanrıkulu'nun SİHA açıklamasına cevap veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,'Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir' dedi.

5 Yıl Önce
2017-09-13 15:59:34

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) ilgili açıklamalarına cevap verdi. Eroğlu, "Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir." dedi.

Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı Tanıtım Merkezi ve Mehmetçik Anıtı'ndaki incelemeleri sırasında sorularını yanıtlayan Eroğlu, Tanrıkulu'nun SİHA'larla ilgili açıklamasını yanlış bulduğunu söyledi.

"GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Eroğlu, terör örgütü PKK'nın yıllardır çoluk çocuk demeden insanları öldürdüğüne işaret ederek, bu terör eylemlerine tepki göstermek yerine "SİHA'lar sivilleri öldürüyor." şeklinde gerçeği yansıtmayan sözler sarf edilmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Öldürülen kişilerin hain, katil teröristler olduğunu ifade eden Eroğlu, söz konusu açıklamayı Cumhuriyet Halk Partisine yakıştıramadığını ve ayıpladığını söyledi.

"ORDUMUZ VATAN İÇİN MÜCEDELE VERİYOR"

Eroğlu, "Kahraman ordumuz orada, askerimiz, polisimiz, emniyet güçlerimiz bu vatan için büyük bir mücadele veriyor, canlarını seve seve feda ediyor. Kalkıyor, bu şekilde bir hareket... Atatürk ayağa kalksa herhalde ilk önce bunların icabına bakardı diye düşünüyorum." ifadeleri kullandı.

CHP'ye oy verenleri tenzih ettiğini, onların millete bağlı olduğunu belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

"CHP'ye bugün hakim olan zihniyeti lütfen kafalarında bir değerlendirsinler, bunun bir muhakemesini yaparlarsa iyi olur. Bu vatan için biz niçin çalışıyoruz? Bu vatanın birlik, beraberlik, kardeşliğinin pekişmesi, şanlı bayrağımızın ilelebet bu topraklarda dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz. Polisimiz, askerimiz, jandarmamız, korucumuz vatanı korumak için çalışıyor. Bu bakımından onlara sahip çıkmayıp da teröristlere sahip çıkmak en basit tabiriyle hadsizliktir."

Eroğlu, açıklamalarının ardından tanıtım merkezini gezerek bilgi aldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş