DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ergenekon soruşturmasının kritik ismi emekliye sevkedildi

Ergenekon Operasyonunu 2007 yılında düzenleyen ekibin önde gelen isimlerinden biri olan dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aktaş emekliye sevk edildi.

16.06.2015 15:37:39

Sakarya Emniyet Müdürlüğü görevini yaparken 17 ve 25 Aralık soruşturmaları kapsamında görevinden alınan 1'nci sınıf emniyet müdürü Mustafa Aktaş hakkında Sakarya'da aralarında politikacı, belediye başkanları, gazeteciler ve işadamlarının da bulunduğu kişileri yasa dışı olarak dinledikleri iddiasıyla 8 emniyet mensubuyla birlikte Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yargılama halen sürerken Aktaş da açığa alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantısında emekliliğe sevk edilen 118 müdür arasında bulunan Mustafa Aktaş ile birlikte Sakarya Emniyet Müdürlüğünde görev yapan 2'nci sınıf emniyet müdürü İdris Zorgör, ile 3'üncü sınıf emniyet müdürü Faruk Aktı da emekliye sevk edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Nesrin can

Çok güzeldi Allah razı olsun inşallah. Gerçekten bizim kardeslerimizle hiçbir problemimiz yok. Biz hiçbir zaman birbirimize kürt, türk gözüyle bakmadık. Birbirimizi din kardesi oldugumuz ve Allah, Rasûlü emrettiği için sevdik yaratilisimiz gereği aslında. Bu alçak şeytan ve insan yandaşlarınin izinde giderek bunları yapıyorlar. Rabbim biran önce bu islam dusmanlarini yok etsin ve bunu müslümanlar eliyle nasip eylesin inşallah.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş