DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:15:00

İftar vakti

BURSA

20:12

04:08
20:12
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:57

03:54
19:57
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:39

03:38
19:39
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:23

03:21
19:23
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:08

03:21
19:08
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:15:00

İftar vakti

ANKARA

19:57

03:54
SAHUR
19:57
İFTAR

ERZURUM

19:23

03:21
SAHUR
19:23
İFTAR

Erdoğan'dan kritik çözüm süreci açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında 'çözüm süreci' için çarpıcı açıklamalarda bulundu...

27.05.2015 00:31:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NTV'de çözüm sürecinin gidişatı konusunda değerlendirmelerde bulundu. Dolmabahçe'deki mutabakat için "Dolmabahçe'de ben o karenin içinde yer almayı hükümet için doğru bulmadım" dedi. İzleme komitesine karşı çıkma nedenini de "Zaten izleme komitemiz var, MİT şu an o işi yapıyor" sözleriyle açıkladı.

NTV'de yer alan bilgiye göre; Cumhurbaşkanı çözüm sürecinde frene bastınız mı sorusuna ise, "Eğer frene bassaydık bugün Hakkari'de olmazdık" yanıtını verdi.  Dolmabahçe mutabakatı ve izleme komitesine karşı çıkış nedenine ise "Dolmabahçe'de ben o karenin içinde yer almayı doğru bulmadım" sözleriyle açıklayan Erdoğan HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'i kastederek "O karede olanlardan biri bir televizyon programında milletvekilime 'konuşma lan' diyor. İzleme komitesine gelince, ne demek izleme komitesi? Akil insanları başlattık yürüttük. Anadolu'yu dolaştık. Kalkıp da onların içinde şunlar şunları izleme komitesi yapalım. Olmaz böyle bir şey. Bizim istihbaratımız var, içişleri bakanlığımız var. Zaten bizim izleme komitemiz var, bunlar şu an onları yapıyor. MİT şu an onu yapıyor. MİT bütün bilgileri benimle, başbakanla paylaşıyor, emniyetle paylaşıyor." dedi. 

"BİZ SÖYLEYİNCE SERT OLUYORUZ" 

Erdoğan, NTV'den Oğuz Haksever'in "HDP'ye sert eleştiriler yöneltiyorsunuz. Demirtaş'a kanlı diyorsunuz" yorumuna ise "6-7 Ekim oalylarında sokağa çekiyorsunuz, bu kan değil mi? Beşinci kattan o Yasin'i atanlardan yana mı yoksa bu milletten yana mı oalcağız. Biz bunları söyleyince biz sert oluyoruz. Onlar yumuşak oluyor" tepkisini gösterdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV'de soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı başkanlık sistemine geçilmesi konusundaki görüşlerini tekrarlarken, geçmişte Süleyman Demirel,Alparslan Türkeş ve Muhsizn Yazıcıoğlu'nun da bu sistemin getirilmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan stüdyoya getirdiği gazete örnekleriyle de bu liderlerin açıklamalarını gösterdi. 

'Erdoğan'ın kafasından otoriter rejim geçiyor' eleştirileri hatırlatılınca Cumhurbaşkanı buna "Ben bu kadar baskıcıysam, bu kadar otoritersem, Allahaşkına 320 milletvekiline sahip bir partinin başkanı olarak Anayasa Komisyonu'nu oluştururken diğer partilere eşit sayıda üyelerle komisyonu oluşturalım der miydim" karşılığını verdi. 

Erdoğan, "Ülkemiz, demokratik, laik, sosyal bir devlettir. Vaktimizi bununla kaybetmeyelim. Laiklik derken demokratik kavramı bir kenara atılmış. Sosyal kavramı da hiç kaale alınmamış" diye devam etti. 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman

Akp nin hirsizlik ve yolsuzluklarina bulasmadigin akpliler gibi yetimin hakkina el uzatmadigin icin seni ayakta alkisliyorum sayin firat.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan