DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Erdoğan, 27 Mayıs'ta AK Parti'ye genel başkan olacak'

Sabah gazetesinin aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 27 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongresiyle AK Parti'ye genel başkan olarak seçilmesi bekleniyor.

5 Yıl Önce
2017-04-25 12:25:30

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun referanduma ilişkin kesin sonuçları açıklaması ve sonuçların Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından partiye üye olacak.

Erdoğan'ın son açıklamaları üzerine harekete geçen AK Parti'nin mayısın ilk haftasında partinin yetkili kurullarından kongre kararı alacağı öğrenildi.

27 Mayıs'ta Erdoğan'ın olağanüstü kongreyle partinin başına geçmesi planlanıyor. Ancak 27 Mayıs'ın ramazanın ilk günlerine gelmesini dikkate alan AK Parti'nin olası bir olağanüstü kongrenin hazirana sarkabileceği ifade ediliyor. Yine olağanüstü kongre için düşünülen başka bir tarih 20 ya da 21 Mayıs.

YILDIRIM: NE ZAMAN İSTERSENİZ GÖREVİ BIRAKIRIM

Geçen hafta ise Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım görüşmesinde bu konu gündeme geldi. Yıldırım görüşmede Erdoğan'a, "Ne zaman isterseniz AK Parti genel başkanlık görevini bırakırım" dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş