DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

EBA 1.Fen Deneyleri Video Yarışması ödül töreni

EBA 1.Fen Deneyleri Video Yarışması ödül töreni

7 Yıl Önce
2015-06-03 18:58:02
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ortaokullarda ve bilim sanat merkezlerinde görevli fen bilimleri ve fen ve teknoloji öğretmenleri arasında düzenlenen "EBA 1.Fen Deneyleri Video Yarışması" ödülleri sahiplerini buldu.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, fen bilimleri veya fen ve teknoloji dersini sevdirmek, kalıcı öğrenme ortamı sağlamak, derslerin deney ve etkinlik ağırlıklı yürütülmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen "EBA 1.Fen Deneyleri Video Yarışması"nın ödül töreni, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer Ateş ve diğer ilgililerin katılımıyla bir otelde gerçekleştirildi.

Törende, "Maya Hücrelerinde Fermantasyon ve Kaldırma Kuvveti" deneyi ile Yalova'da Armutlu Tansu Aksoy İstiklal Ortaokulu öğretmeni Samet Acar'a birincilik, "Açık Hava Basıncının Etkilerini Görelim" ile Şehit Er Vefa Çelik Ortaokulundan Taha Çalışkan'a ikincilik ve "Asit-Baz Ayıracı Deneyi" ile Tekirdağ Bilim Sanat Merkezinden Mehmet Zeki Turan'a üçüncülük ödülü verildi.

"Açık ve Koyu Renkli Cisimlerde Işığın Yansıması ve Soğurulması" deneyi ile Muş Düzkışla Ortaokulundan Metin Bağcı ve "Ses Dalgalarının İzinde" deneyi ile Uşak Alanyurt Ortaokulu öğretmeni Nurettin Can Bodur da jüri özel ödüllerinin sahibi oldu.

Afyonkarahisar Mehmet Akif Ersoy ortaokulundan "Zincirleme Reaksiyonlar" deneyi ile Ferat Topal ise EBA beğeni özel ödülünü almaya hak kazandı.

Deneyler için birinciye 4 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin lira, jüri özel ödülü ve EBA beğeni özel ödülü alanlara ise dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yahya

tek care rasidi hilafeti kurup tüm müslümanlari tek cati altinda birlestirmek. bölünmek ancak roma ideolojisinin isine yarar. böl ve yönet tektigi. bu tuzaga bir müslüman düsmemeli

Görüş Bildir Bizimle Paylaş