DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dünya Mülteciler Günü'nde iftar

Mülteci Hakları Derneği ve İHH İnsani Yardım Vakfı'nca 'Dünya Mülteciler Günü' dolayısıyla Fatih Saraçhane Parkı'nda iftar programı düzenlendi.

21.06.2015 11:03:40

AA'da Gökhan Yılmaz'ın haberine göre, İftara, Suriye, Doğu Türkistan ve Irak gibi ülkelerden yaklaşık 500 sığınmacı katıldı. 

İstanbul'un farklı ilçelerinden gelen sığınmacıları bir araya getiren iftarda konuşan Mülteci Hakları Derneği Başkan Yardımcısı Fikret Özgül, "Dünya Mülteciler Günü nedeniyle ülkemizde yaşayan kardeşlerimizi bir araya getirmek ve onları yeniden hatırlamak için böyle bir program düzenledik" dedi. 

İftar programına katılan milli rallici Burcu Çetinkaya, sığınmacılarla yer sofrasında iftar yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Çetinkaya, "Burada olmak, birçok zengin iftar sofrasında olmaktan daha güzel. Mülteci kardeşlerimizleiftar etmenin mutluluğu bir başka. Lakin Allah kimseyi ülkesinden ve yurdundan ayırmasın" diye konuştu.

İftar programı, akşam namazının kılınmasıyla son buldu. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Onur Aksoy

Yanlis anlasilma oldugunu ve kaldirdiklarini soylediler neden AKP propagandasi yapmak icin hala tutuyorsunuz haberi. Ozur dilenip pankartin kaldirildigini da yazsaniza!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş