DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4637 ₺

EURO

17,7877 ₺

ALTIN

967,31 ₺

BİST

3.260,15 ₺

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reddediyorum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden İslam coğrafyasıyla ilgili önemli mesajlar verdi...

6 Yıl Önce
2017-02-13 23:32:36

Micro Blog Sitesi Twitter hesabı üzerinden İslam coğrafyasıyla ilgili önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben bir Müslüman olarak, kimden gelirse gelsin, İslam ile terörü ilişkilendiren tüm iftiraları reddediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İslam coğrafyasına işaret ederek, "Adeta bir ateş çemberiyle kuşatılan İslam coğrafyası, çok sancılı günlerden, ağır imtihanlardan geçiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan şu ifadeleri kullandı:

"Adeta bir ateş çemberiyle kuşatılan İslam coğrafyası, çok sancılı günlerden, ağır imtihanlardan geçiyor.

Yüzyıllardır barışın adresi olan İslam dünyası maalesef günümüzde acıyla, terörle, gerilimle, yıkımla, bombalarla anılıyor.

Kimlik ve mezhep temelinde birbirlerine yabancılaştırılan Müslümanlar, Suriye'de, Irak'ta ve daha pek çok yerde kendi kendilerini tüketiyor.

Dünyada, özellikle Batı'da, mukaddes dinimizi terörizmle ilişkilendirmek, yan yana anmak gibi art niyetli çabalara da şahit oluyoruz."

İFTİRALARI REDDEDİYORUM

"Ben bir Müslüman olarak, kimden gelirse gelsin, İslam ile terörü ilişkilendiren tüm iftiraları reddediyorum.

Tüm bölgenin, tüm İslam aleminin, hatta insanlığın geleceği için birlik olma, birlikte hareket etme zamanı çoktan gelmiştir.

Coğrafyamıza bu acıları yaşatan DEAŞ'ı, El Kaide'yi, Boko Haram'ı, Eş-Şebab'ı, PKK'yı, YPG'yi, FETÖ'yü hep birlikte lanetlemeliyiz.

Tüm kardeş devletlere, birlik ve beraberlik içinde yaşamayı temin edecek bütünleştirici politikalar izlemeleri çağrısında bulunuyorum.

Tüm kardeş devletlere, birlik ve beraberlik içinde yaşamayı temin edecek bütünleştirici politikalar izlemeleri çağrısında bulunuyorum."

.

YORUMLAR (3)

adalet

Hey gözüm hey...Dışarda ne kadar 'İslam sosu' fazla..ne kadar ümmetçi dini söylemm...İçerde ne kadar milliyetçi -Türkik söylem..Bu ne çelişki ..bu nasıl bir tezat...Sanki dersin Türklük ideolojisini savunan bir partiyle milliyetçi bir blok oluşturup gece-gündüz hamasi nutuklarla bayrak- ulus-devlet-şanlı tarih edebiyatı yapan bu zat değil....

raziye

ah başkanım ah..keşke tüm islam alemi müslümanlar birleşsede ab ye karşı dursa.bu satılmışlardan nedir çektiğimiz ya.

ali

konuş reis ALLAH yardımcın olsun atalar ne demiş her havlayan köpeğe taş atsan yerde taş kalmaz insan elbetde nankördür

Görüş Bildir Bizimle Paylaş