SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Çin: Korona aşısında büyük ilerleme kaydedildi

Çin: Korona aşısında büyük ilerleme kaydedildi

Çin makamları, Şanghay'daki bilim insanlarının üzerinde çalıştığı koronavirüsünü önleyecek aşı konusunda büyük ilerleme kaydettiklerini açıkladı. Klinik testlerinin ise Nisan ayında başlaması planlanıyor.

Çin: Korona aşısında büyük ilerleme kaydedildi
16.3.2020 13:10:34

Dünyada büyük paniğe yol açan koronavirüs kabusu sürerken, Çin'den ölümcül virüs ile ilgili sevindirici bir açıklama geldi.

Şanghay Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Jean Tsuan bugün düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Yerel bilim insanlarının üzerinde çalıştığı koranavirüsünü önleyecek aşı konusunda büyük ilerleme kaydedildi. Klinik çalışmalarının önümüzdeki Nisan ayı ortasında başlaması gerekiyor" dedi.

Çinli yetkili Tsuan, bilim insanlarının geliştirdiği aşının etkilerini görmek için ön denemelerini bir tür memeli hayvan olan fare üzerinde yeni başladığını açıkladı.

Tsuan, farelerdeki testlerin koronavirüsüyle savaşan spesifik antikorların gelişmesine izin verdiğine dikkat çekti.

Günün erken saatlerinde, Şangay'daki Alman BioNTech SE ve Çin Fosun Pharmaceutical şirketleri, koronavirüsü ile mücadele etmek için geliştirilen ‘mRNA' teknolojisine dayanan ‘BNT162' aşısını kurmak için stratejik işbirliği konusunda bir anlaşma yaptığını açıkladı.

İki şirket tarafından yapılan açıklamada, bu aşıyı geliştirmek, klinik testlerini Çin içinde yapmak ve daha sonra pazarlamak için işbirliği yapacakları belirtildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR