Çiçek hemşire 20 gün içinde ailesinden 4 kişiyi koronavirüsten kaybetti!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olmaya devam ediyor. Koronavirüse karşı mücadelede büyük önem taşıyan sağlık çalışanlarından biri olan Çiçek Çalışkan ailesinden 4 kişiyi kaybederek büyük bir acı yaşadı

11.12.2020 21:22:12

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde görev yapan hemşire Çiçek Çalışkan, 20 gün içinde eşi ve ağabeyi ile anne-babasını koronavirüs nedeniyle kaybetti. Kendisi de hastalığa yakalanan Çalışkan, gördüğü tedaviyle sağlığına kavuştu.

20 gün içinde ailesinden 4 kayıp haberi aldı

Ergani Devlet Hastanesi'nde görev yapan 3 çocuk annesi hemşire Çiçek Çalışkan'ın, Molla Gürani Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde coğrafya öğretmeni olan eşi Zülküf Çalışkan, 4 Kasım günü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Çalışkan'ın eşinin ölümünden 4 gün sonra ise babası İskan Kaya, koronavirüsten vefat etti.

Eşi ve babasının yasını tutan hemşirenin, 20 Kasım günü Sermet Yalçın Anadolu Lisesi'nde matematik öğretmeni olan ağabeyi Muzaffer Kaya, koronavirüse yenik düştü. 23 Kasım günü de annesi Hava Kaya yakalandığı koronavirüsü atlatamayarak vefat etti.

download_70

Sevdiklerini art arda toprağa veren hemşire Çiçek Çalışkan ise yakalandığı koronavirüsü gördüğü tedaviyle atlatıp, sağlığına kavuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)