DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu:

7 Yıl Önce
2015-05-31 15:20:55
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Gezi ruhu, 7 Haziran'da sandıkta karşılığını bulacaktır. AKP, Gezi'de uyguladığı zulmün bedelini sandıkta ödeyecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, iki yıl önce Gezi Parkı protestolarında, "yüz binlerce yurttaşın, anayasal gösteri ve protesto hakkını kullandığını" belirtti.

Gezi Parkı protestolarının, yurttaşların özgürlük ve demokrasi taleplerinin dile getirildiği barışçıl bir tepki olmasına rağmen hükümet tarafından provoke edildiğini ve yurttaşların karşı karşıya getirildiğini ileri süren Tanrıkulu, şu görüşlere yer verdi:

"Gezi protestoları, iradeleri hiçe sayılmak istenen yurttaşların onur mücadelesiydi ve bu mücadele hiçbir zaman hafızalardan çıkmayacaktır. Protestolardan iki yıl sonra, genel seçimlerin 'Gezi günlerine' denk gelmesi, Gezi'yi tekrar hafızalarda diri tutacak ve Gezi ruhu 7 Haziran'da sandıkta karşılığını bulacaktır. AKP, Gezi'de uyguladığı zulmün bedelini sandıkta ödeyecektir. Bu vesileyle Gezi Parkı protestoları sürecinde yaşamını yitiren gençleri saygıyla anıyor, ailelerine, yakınlarına, sevenlerine sabır diliyorum.

Gezi protestoları sırasında gençlerin uğrunda can verdiği demokrasi ve özgürlüğü eninde sonunda yakalayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kazanan barış, demokrasi ve özgürlük yanlıları, savunucuları olacaktır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mert21

A.Hakan yeri geldimi demokrasi demokrasi dersiniz arkadas MHP acikca sunu diyor teror orgutu ve kandille arana mesafe koy oyle gel bunda birsey varmi sen ve senin gibiler nasil cumhurbaskanini sindiremiyor verilen oylara saygin varmiki sen saygi bekliyon

Görüş Bildir Bizimle Paylaş