DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'den YSK'ya başvuru

CHP'den YSK'ya başvuru

7 Yıl Önce
2015-06-03 11:06:28
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 31 Mayıs'ta katıldığı TRT ortak yayınının, RTÜK yasası ve YSK genelgesine aykırı olduğunu belirterek, yaptırım uygulanmasını talep etti.

Tezcan, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 31 Mayıs'ta katıldığı TRT 1, TRT Haber ve TRT Türk'teki ortak yayınına ilişkin YSK'ya başvurduğunu belirtti.

Dilekçesinde, "Devlet televizyonu seçimin merkezinde pozisyon alan Cumhurbaşkanı için özel yayın yapamaz" ifadesini kullanan Tezcan, söz konusu yayınının RTÜK yasası ve YSK genelgesine aykırı olduğunu ileri sürdü.

Tezcan, dilekçesinde yayın kuruluşu hakkında ilgili kanun gereği yaptırım uygulanmasını da istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

musluman kürd

Kürt ve türk irkciligi demek ne kadar cirkin.irkcilik somurur dili kulturu ve kimligi yasaklar.daga tasa ne mutlu turkum yazar.baskasinin topragini elinden alir.bu turk irkciligi icin gecerlidir.ama kürt milliyetciligi kimin dil kultur ve kimligini yasakladi, kimleri somurdu inkar ve imha etti. Hangi daga ne mutlu kurdüm diye yazdi.Kürtlerin en temel haklarini talep etmelerinin neresi irkcilik.Allahtan korkun haklarini elde etmeye calisan Kurt milliyetciligi ile 100 yildir Kürtlerin butun haklarini elinden alan turk irkciliginin oratk bir noktasi var mi.ikisi ayni kefeye konulabilir mi?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş