DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'den Enis Berberoğlu kararı için açıklama

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik tehditkar sözler sarfetti.

5 Yıl Önce
2017-06-14 16:28:41

CHP'den Enis Berberoğlu kararı için ilk açıklama, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay tarafından yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik tehditkar sözler kullanan CHP'li Altay, "Recep Tayyip Erdoğan uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanacaktır. Erdoğan unutmasın, bu millet ve CHP onun yaptıklarını yanına bırakmayacaktır. " dedi.

Altay'ın açıklamasından satır başları;

"Bu karar muhalefete gözdağı kararıdır. Bu bütün topluma da bir gözdağıdır. CHP'ye yönelik bir devlet zorbalığıdır. En açık faşist diktatörlüklerde bile olsa olsa yapılabilecek bir uygulama ile karşı karşıyayız. Gerek CHP gerek diktatör karşıtları bu güzel ülkenin diktatörün çiftliği olmasına izin vermeyeceklerdir.

"ERDOĞAN UNUTMASIN; BU MİLLET VE CHP ONUN YAPTIKLARINI YANINA BIRAKMAYACAK"

Recep Tayyi Erdoğan uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanacaktır. Erdoğan unutmasın, bu millet ve CHP onun yaptıklarını yanına bırakmayacaktır. Türkiye dünyada 180 ülke arasında basın özgürlüğü noktasında 155'inci sıralara kadar inmişken AK Parti'nin uygulamaları bir korku imparatorluğu oluşturma çalışmaları nafiledir. Önünde daha İstinaf Mahkemeleri süreci varken Enis Berberoğlu bugün bu adliyede, yürütmenin Gladyosu şeklinde karar veren hakim tarafından tutuklanıyorsa bu tuzun koktuğu yerdir.

Bu mahkeme kararını milletimizin vicdanına havale ederken, parti genel merkezimizde, CHP grubumuzla bütün üyelerle birlikte direneceğimizi, demokrasiyi yaşatmak konusundaki kararlılığımızı da yüce milletimize taahhüt ediyorum."

  .

YORUMLAR (2)

müslim

et et!.. :) chp bu ülkeden defedilmedikçe özgürlüğümüze kavuşamayız. batının casusu,maşası chp.

Mahmut menekşe

Siz tüm işleri yapın vatana ihanet edin sonra sayım Cumhurbaşkanı nı tehdit edin zaten tüm amacınız Cumhurbaşkanı nın başına bir çorap örmek değilmi ağa babalarınızın isteğinde bu ama avucunuzu yalarsınız siz ve sizin düşünceniz bu ülkede para etmiyor Milet herşeyi görüyor ve herseferinde duracağı yeri doğru seçiyor buyrun elinizden geleni ardınıza koymayın ağa babalarınızla istediğiniz dümeni çevirin bize allah yeter ALLAH VAR GAM YOK

Görüş Bildir Bizimle Paylaş