DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:

01.06.2015 17:12:53
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "AK Parti olmazsa barışı kim sağlayacak, huzur ortamını kim devam ettirecek. Allah aşkına hangi siyasi partide takat var da kalkıp huzur, barış, kardeşlik ortamını sağlayacak" dedi.

Çelik, bir restoranda Suruç ilçesindeki mahalle muhtarlarına yönelik toplantıda, AK Parti'nin barıştan yana bir anlayışı ortaya koyduğunu ancak bazı çevrelerin kavgayla hareket ettiğini söyledi.

Halkın da barıştan yana tavır takındığını belirten Çelik, "Bunun için de AK Parti'yi tercih etmeye devam ediyorlar" diye konuştu.

Hizmet ve hizmeti yok etmeye dönük bir seçim atmosferi süreci yaşandığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

"Onun için bütün Suruçlu ve Şanlıurfalıların bu coğrafyadaki huzurun, barışın devamı anlamında üzerine düşen görevi çekinmeden sandıklarda gerçekleştirmelerini istiyorum. Yani herkes ezbere konuşuyor. AK Parti olmazsa barışı kim sağlayacak, huzur ortamını kim devam ettirecek. Allah aşkına hangi siyasi partide takat var da kalkıp huzur, barış, kardeşlik ortamını sağlayacak. Biz 2005'te huzur ve barış ortamı sağlansın dediğimizde kim vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız bu süreci başlattığı zaman kim vardı. Bu süreci doğrudan AK Parti başlattı ve 'bu coğrafyada kardeş kavgası, kardeş kanı akmasın, herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sorunlarınıza bakalım sorunlarınızı çözelim' dedi."

- "Refah seviyesi yükseldi"

Çelik, Türkiye'de sorunların çözülmeye başlandığını dile getirdi.

Batıda ne varsa bugün Güneydoğu'da aynı şeylerin olmaya başladığını anlatan Çelik, "Türkiye'nin dört bir tarafında refah seviyesi yükselmeye başladı. Ne terörü bu şimdi söyler misiniz. 'Haklar' diyorlar. Haklar verilmedi mi? Baskıcı anlayış ve olağanüstü hal kalktı. 'Kürtçe' diye bir dil sorunu yok artık. Görüşmeymiş, mahkemeymiş köy isimleriymiş aklınıza ne geliyorsa doğuştan gelen bütün haklar da verildi" ifadesini kullandı.

Muhalefet partilerinin seçim vaatlerini eleştiren Çelik, bu tutumun ülkeye zarar verdiğini savundu.

Bakan Çelik, Türkiye'nin güçlü bir ülke haline geldiğinin ve mazlumlara da sahip çıktığının altını çizdi.

Suriye'deki iç savaşa değinen Çelik, şöyle konuştu:

"Suriye'ye mi çevireceksiniz Türkiye'yi Allah korusun. Vatansız bir milletin ne hale düştüğünü görmüyor muyuz. Türkiye'ye 2 günde 200 bin Kobanili gelmedi mi. Türkiye bu yaraları sarmaya çalışmıyor mu, nankörlük yapmayalım, gerçekleri görelim, gerçekleri konuşalım ve dimdik de duralım. Bu milletin birliğinden, bütünlüğünden rahatsız olan yabancı unsurlar var eyvallah onlar bizim düşmanımız, peki içeridekilere ne oluyor. Yani düşmanın bunu istemesine bir şey diyemiyoruz, düşman çünkü ama içeridekilere ne oluyor bunu hepimizin düşünmesini istiyorum."

- "Tehdidin nereden geldiğini biliyoruz"

Çelik, seçim güvenliği konusunda kimsenin endişesi olmamasını istedi.

Kendisinin bölgede 3 seçim geçirdiğini anlatan Çelik, "Seçim güvenliğini sağlayacakmışız... Seçim güvenliği konusunda endişesi olan bari bilmem ne olsa. Baskının, tehdidin nereden geldiğini biliyoruz. Onun için bu dönem demokrasi ve milli irade diyorsak bırakınız bakalım Şanlıurfalı ne diyecek. Buna müsaade etmeyeceksiniz, baskıcı ortamlar oluşturacaksınız sonra da diyeceksiniz ki 'milli irade, demokrasi...' Silahla, tehditle demokrasi olmaz, bunları sandığa gömeceksiniz" şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan muhtarlar, Çelik'e sorunlarını iletti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş