DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

“Bu devlet bunun da üstesinden gelecektir'

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ankara’da yaşanan saldırı ile ilgili, “Bu devlet köklü bir devlettir. Bu tür badireleri çok atlatmıştır, bunun da üstesinden hakkıyla gelecektir” dedi.

6 Yıl Önce
2016-03-16 12:34:06

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi'nde il yöneticileri ve STK'lar ile bir araya geldi. Vali Şahin, burada yaptığı toplantıda, “İlçemizin, İstanbul'umuzun daha iyiye gitmesi noktasında elimizden ne geliyorsa onu yapabilmek İstanbul'un ilçeleri bugün de Tuzla her türlü hizmeti hak ediyor. Ne kadar hizmet edilse, hangi yatırım yapılsa mutlaka bir fazlasını daha yapmayı gerektiren bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin bize yüklediği tarihi sorumluluk bunu gerektirmekte. STK'larla, vatandaşlarla hangi konuda olursa olsun yapacak bir şeyimiz vardır. Elimizdeki imkan çerçevesinde hepimiz sorumluluğumuzun gereğini yapmak, hepimizin boynunun borcudur” dedi.

“DİKKATLİ VE UYANIK OLMALIYIZ”

Vali Şahin Ankara'da yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek, “Dünyanın hangi köşesi olursa olsun global terör tehdidi altındadır. Dünyanın hiçbir köşesi, hiçbir şehri 'ben terör tehdidinden yüzde yüz azadeyim' diyemez. Bizler bu gerçeği göz önüne alarak tedbirlerimizi yapıyoruz. Özellikle güvenlik görevlileri olarak her türlü tedbirlerimizi alıyoruz. Bunu etkin şekilde uygulamaya gayret ediyoruz. Vatandaşlarla hepimize düşen de dikkatli olmak, uyanık olmak. İstenen şey bizi birbirimize düşürmektir. Bu ülkenin üzerinde binlerce yıl yapılan hesapları bugün de devam ettiriyorlar. Bu millet buna müsaade etmeyecektir. Vatandaşlarımızdan talebim tedbirli olacağız,dikkatli, uyanık olacağız, tedbirsizliğe, paniğe kapılmaya asla tevessül etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“BU DEVLET BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELİR”

Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Şahin, “Doğulusuyla, Batılısıyla, Kuzeylisiyle, Güneylisiyle aramızdaki dostluk bağını daha çok geliştirmek durumundayız. Terörün hedefine ulaşma noktasında bana göre en önemli tedbir birbirimize daha çok yaklaşmaktır. Aramızdaki kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa bırakıp safları sıklaştırmaktır. Bu millet, bu devlet köklü bir millet ve devlettir. Bu tür badireleri çok atlatmıştır, bunun da üstesinden hakkıyla gelecektir. Yarınlar bizim için daha aydınlıktır, daha rahattır. Bu badireyi geçerken tabi ki bir takım sancılarımız olacaktır. Bunların üstesinden gelmeyi bileceğiz” diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş