DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Böcek' davasında yedinci duruşma başladı

'Böcek' davasında yedinci duruşma başladı

7 Yıl Önce
2015-06-01 15:36:32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 13 kişi hakkında açılan davanın yedinci duruşması başladı.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Sedat Zavar ve İlker Usta, başka suçtan tutuklu sanık Hasan Palaz, bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları ile müştekiler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakanlığın avukatları katılıyor.

Duruşmada, cumhuriyet savcısının varsa soruşturmanın genişletilmesine yönelik taleplerini belirtmesi, aksi halde esas hakkındaki görüşünü açıklaması bekleniyor.

İddianamede, Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında resmi konutunun 24 Kasım 2011-29 Aralık 2011, Keçiören'deki ikametgahındaki çalışma ofisinin ise 25 Kasım 2011-29 Aralık 2011 tarihlerinde dinlendiği ifade ediliyor.

Dinleme cihazlarının, 2011'de Başbakanlığın onayı ile MİT ekibinin Erdoğan'ın Keçiören'deki ikametgahı, AK Parti Genel Merkezi, Başbakanlık Merkez Bina ve Başbakanlık Resmi Konut'taki çalışma ofislerinde, gizli dinleme ve gözetleme sistemlerine karşı teknik arama çalışmaları sırasında, çoklu prizler içine yerleştirilmiş olarak bulunduğu kaydedilen iddianamede, sanıklardan Ali Özdoğan, Sedat Zavar, Serhat Demir, Ahmet Türer, Enes Çiğci ve İlker Usta'nın, "Başbakanı siyasi casusluk amacıyla dinlemek, kamu görevlisinin özel hayatın gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaları kaydetmek" suçlarından 21'er yıldan 36 yıl 6'şar aya kadar mahkumiyetleri isteniyor.

Sanıklar Harun Yavuz, İbrahim Sarı, Hurşit Gölbaşı, Seyit Saydam, Mehmet Yüksel, Zeki Bulut ve Hasan Palaz'ın ise aynı suçların işlenmesine yardım ettikleri savunuluyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Abdullah

Fars Ağzıyla yazan Abdullah ben senden değilim,ben sünni bir müslümanım elhamdulillah,vahdetten bahsedersiniz,sadece şii vahdeti,esatı hangi kafayla destekliyorsun,madem müslümanlar kardeş te,esatın öldürdükleri müslüman değil sana göre yazdıklarından o çıkıyor,Abdullah ismini de güya şiayı korumak için kullandın,yazıklar olsun sizin gibilere,esat doğru,öldürdükleri yahudi dostu öyle mi,dodstlarınızla haşrolun inşallah.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş