DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

BM'den Ukrayna raporu

Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği, Ukrayna'nın doğusunda çatışmaların başladığı 2014 yılının Nisan ayından bu yana bölgede 9 binden fazla kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

6 Yıl Önce
2015-12-10 03:38:34

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin internet sitesinde yayımlanan raporda, Ukrayna'nın doğusunda çatışmaların başladığı 2014 yılının nisan ayından bu yılın 15 Kasım tarihine kadar 29 bin 830 kişinin çatışmalardan zarar gördüğü, bunların en az 9 bin 98'inin yaşamını yitirdiği, 20 bin 732'sinin ise yaralandığı belirtildi.

Raporda, bu yılın 16 Ağustos-15 Kasım tarihleri arasında, yani son üç aylık dönemde sadece sivil kayıpların sayısının 47 olduğu, ayrıca 131 sivilin yaralandığı bilgisi yer aldı. 

Eylül ve Ekim ayları başlarında ateşkes kararının etkisiyle bölgedeki çatışmaların önemli ölçüde azaldığının belirtildiği raporda, diğer taraftan, Kasım ayı başından itibaren çatışmaların yeniden şiddetlendiği ve çatışmalarda ağır silahların da kullanıldığı kaydedildi.

Raporda ayrıca çatışma bölgesinde yaşanan 2,9 milyon kişinin sağlık hizmetleri ve sosyal hizmetlerden mahrum durumda olduğu belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş