DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Binali Yıldırım İstanbul için 2023 planını açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının Yenikapı'daki iftar programında İstanbul için planlanan 2023 programını açıkladı.

6 Yıl Önce
2016-06-26 12:32:38

AK Parti'nin geleneksel iftar programında konuşan Binali Yıldırım, yapılacak projelerle 2023 yılında İstanbul'un Londra'dan daha iyi bir metropol olacağını belirtti.

"BAŞKANLIK YOLUNU DA BİRLİKTE AÇACAĞIZ"

Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolunun kaldığını belirten Yıldırım, şunları söyledi:

"14 yıl boyunca hem çalıştık, hem vesayetle mücadele ettik. Önümüze çıkan engelleri birer birer ortadan kaldırarak bu günlere geldik. Çok şey başardık ama işimiz bitmiş değil. Şimdi artık Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa. Yolları biz yaptık, köprüleri biz yaptık, gönüllere yollar yaptık, inşallah milletimizle birlikte Türkiye'nin başkanlık yolunu da birlikte açacağız."

"İSTANBUL, RAYLI SİSTEM'DE LONDRA'YI KATLAYACAK"

Başbakan Yıldırım, "Planlananlarla birlikte 2023 yılında İstanbul'un tam bin kilometre raylı sistemi olacak. Bu ne demek biliyor musunuz? Londra'nın raylı sisteminin iki katından fazla demek. İstanbul'a da yakışır, İstanbul için de çok güzel olur." diye konuştu. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş