'Bereket Konvoyu' Karadağ'da

'Bereket Konvoyu' Karadağ'da

26.06.2015 02:06:09
İstanbul'un Bayrampaşa Belediyesi tarafından "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla bu yıl 11. kez organize edilen "Bereket Konvoyu", Karadağ'ın doğusundaki Petnyitsa'da iftar programı gerçekleştirdi.

Şehir merkezindeki iftara, Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Petnyitsa Belediye Başkanı Samir Agoviç, Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Feyziç ve Türkiye'nin Podgoritsa Büyükelçisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın yanı sıra binin üzerinden vatandaş katıldı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Aydıner, "Bereket Konvoyu"nun Türkiye ile Karadağ'ı birbirine bağladığını, iki ülke halklarını birleştirdiğini ifade etti.

Petnyitsa Belediye Başkanı Agoviç de Petnyitsa'nın bu geceyi uzun süre unutamayacağını belirterek, "Bugün büyük bir dost edindik. Bu dost, Bayrampaşa Belediyesi'dir. Bereket Konvoyu, beraberinde barış mesajları da taşıyor" şeklinde konuştu.

İftarın ardından, ilahiler okundu ve sema gösterisi yapıldı.

Sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle bu yıl 11. kez yola çıkan "Bereket Konvoyu" 9 ülkenin 22 şehrinde iftar verecek. 60 bin kilometre yol kat etmesi beklenen konvoyda 4 tır, 2 otobüs, 4 minibüs, bir jeneratör aracı ve bir canlı yayın aracı bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman er

mecburen saygı duyacaksın bu ülke dag başı degil demoksasi var sandık var topunuz yenildiniz 40 taneniz bir araya gelse 1 ak parti etmez onun için sandıga seçmene seçilene mecburen saygı duyacaksın