Berat Albayrak’ın istifası doğru mu?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa mı etti? 2018 genel seçimlerinden sonra kurulan 66. Hükümette Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Berat Albayrak’ın istifa ettiği haberleri son dakika olarak sosyal medya konuşuluyor. Peki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası doğru mu?

08.11.2020 20:16:51

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi instagram hesabından yaptığı söylenen istifa açıklamasında sağın sorunlarından dolayı 5 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bakan Albayrak'ın istifa ettiği haberleri sonrası vatandaşlar Bakan Albayrak'ın Twitter hesabına haberin doğru olup olmadığını teyit etmek istedi ancak, Berat Albayrak'ın Twitter hesabı askıya alınmış durumda olunduğu görüldü. Berat Albayrak'ın istifası henüz resmi olarak doğrulanmadı.

istifa-berat-albayrak

AK Parti Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Bakan Albayrak'ın istifa iddiasına ilişkin olarak şunları paylaştı:

Ekran Resmi 2020-11-08 21.16.33

Berat Albayrak ne zaman bakan oldu?

Berat Albayrak 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti'den milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. 1 Kasım genel seçimleri sonrasında Ahmet Davutoğlu başbakanlığında kurulan 64. Hükûmette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na getirildi. Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Hükûmette bu görevine devam etti. 2017 Anayasa referandumunda kabul edilen Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi sonrasında gerçekleştirilen 2018 genel seçimlerinin ardından kurulan 66. Hükûmette Hazine ve Maliye Bakanı oldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)