DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bayık: Erdoğan'ı ve AKP'yi devirmek istiyoruz

KCK Eş Genel Başkanı Cemil Bayık, temel hedeflerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti olduğunu söyledi.

6 Yıl Önce
2016-03-15 11:28:49

Kuzey Irak'taki Kandil Dağları'nda Times muhabiri Anthony Loyd'un sorularını yanıtlayan Cemil Bayık, gelinen noktada bir ölüm kalım mücadelesi verdiklerini belirtti.

"ERDOĞAN DEVRİLMEDİKCE TÜRKİYE'DE ASLA..."

"Erdoğan bizi yenerse, Türkiye'de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir" diyen Bayık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onun rüyalarının gerçeğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel biziz. Eğer Erdoğan bizi saf dışı bırakırsa, kazanır... Erdoğan'ı ve AKP'yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz."

"SAVAŞ ARTIK HER YERDE OLACAK"

Cemil Bayık, açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Türkler, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı Kürt kentlerinde mümkün mertebe herşeyi yağmalayıp yaktılar. Bu nedenle halkımız intikam hisleriyle dolu. Gerillalarımıza, onlara yapılanların intikamını almaları çağrısında bulunuyor. Bu, halk mücadelesinde yeni bir dönemdir. Kısa bir süre öncesine dek Türk ordusu ile savaş sadece dağlardaydı. Daha sonra kasabalara ve kentlere de taştı. Artık her yerde olacak.
Mücadelenin bu aşamasında, gerillalarımıza yerine getirmeleri yönünde verilecek her emir, meşru olacaktır."

CEMİL BAYIK İŞARET Mİ VERDİ?

Times muhabiri Anthony Loyd'un mülakatı, Ankara'da önceki gün düzenlenen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan dört gün önce yaptığı ortaya çıktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün yaptığı saldırı ile ilgili açıklamada, "Özellikle bölücü terör örgütünü işaret eden çok ciddi, neredeyse kesinleşmiş bulgular var" diyerek PKK'yı işaret etmişti.

"TÜRKİYE'NİN EN ÇOK ARANAN ADAMI"

Times ise Cemil Bayık'la mülakatı dünya haberleri sayfalarında, "Türkiye'nin en çok aranan adamı söz veriyor: İntikam bizim olacak" başlığı ile verdi. Gazete, PKK'nın kurucularından ve Yürütme Komitesi'nin üç üyesinden biri olan Bayık'ın, güvenlik güçlerini, her şeyi çalıp yapmakla suçladığını da yazdı.

İHA KORKUSU BAYRAKLARI KALDIRDI

Times muhabiri Anthony Loyd haberinde, PKK lideri Cemil Bayık'la görüştüğü sırada gökyüzünde insansız hava araçlarının (İHA) uçtuğunu, Bayık'ın mülakatın üçüncü dakikasında PKK bayrağını, İHA'lar tarafından tespit edilmelerine yol açabileceği gerekçesiyle kaldırttığını aktardı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (6)

şırnak

Nasıl devireceksin ? Fakir kürt halkının evinin önüne mayınlar döşeyerek mi ? Yine fakir mazlum kürt halkının iki iki göz evinini kendine siper edip çoluk çocuğunu aç açıkta bırakarak mı ? Halbuki Kürtlerinde Kürdistanında önündeki en büyük engel sen ve senin gibileridir.

nergislalezar

(1)Hedefin Erdoğan'ın temsil ettiği zihniyet değil mi? Tahammül edemiyorsun Erdoğan'ın alnındaki secde izine,dilindeki kur'ana. Oturduğun yer batıyor değil mi duyunca dilinden dökülen 'Allah ne diyor bizim için önemli olan o' yu duyunca.

M

çok istersiniz, yedirmeyiz. Yedirmedik, yedirmemeye karalıyız. Biz onu başkan yapacağız inşallah! Sizde böyle kuduracaksınız

nergislalezar

(3)Görünürde kaybeden olsakta aslında kazananız biz.Bugünün yarını bu hayatın devamı var her ne kadar kabul etmesende...Sen oturda kendi derdine yan…

nergislalezar

(2) Biz iyiyiz siz kötü. Bilki öldürseniz de bizi bir kıskançlık uğruna kardeş demeden, Habil olan biziz .Gemilerimize binmesenizde inadınız uğruna, Nuh olan biziz.Kuyulara atsanızda sinsice yok etmek için, Yusuf olan biziz.Özgürlüğünüz için mücadelemize karşılık soğanı sarmısağı tercih etsenizde ,Musa olan biziz.İlkelerimiz hoşunuza gitmediği için çarmıhlara gersenizde bizi, İsa olan biziz.Kellemizi uçursanızda adaletsizliğinizi kabul etmediğimiz için,Hüseyin olan biziz.

ilker

zafer islamın olacak.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş