DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Yıldırım'dan videolu 'evet' kampanyasına tepki

Başbakan Yıldırım “Sen zaten evet diyeceksen bu görüşü bu şekilde açıklayarak magazinleştirmenin ne anlamı var?' dedi.

5 Yıl Önce
2017-02-04 18:47:30

Hürriyet'in haberine göre hem MYK hem de MKYK toplantılarında sosyal medyadaki referandum kampanyası gündeme geldi.

Kampanyaya rektör, kaymakam ve kamu yöneticilerinin katılmasını eleştiren Yıldırım, “Bu yaptıkları işgüzârlık. Bu konuyu medya malzemesi yapmasınlar” dedi. Bürokratların ve siyasilerin, kutuplaştırıcı tavırlardan uzak durmaları için uyarıldığı belirtildi. Başbakan Yıldırım'ın da “Bu kampanya sanki çok iyi olmadı” ifadesini kullandığı öğrenildi.

Yıldırım'ın, “Sen zaten evet diyeceksen bu görüşü bu şekilde açıklayarak magazinleştirmenin ne anlamı var? Magazin yapmayacağız, Anayasa değişikliğini halka anlatacağız. Sporcu, sanatçı tamam ama ‘ben de evet diyorum' diyen partililer, kaymakamlar, rektörler işi magazine döküyorlar. Arkadaşlarımız haklı, kimse bu önemli değişikliği magazinleştirmesin. AK Parti bugüne kadar bu şekilde bir yere gelmedi. Henüz bir kampanya da başlatmış değiliz” dediği öğrenildi.

Bu arada Yıldırım toplantılarda partililere “Agresif değil sade bir dil kullanacağız. Sistem ile oluşturulmak istenen algının yanlış olduğunu anlatacağız. Siz de bu önemli değişikliği anlatırken dikkat edin. Kutuplaştırıcı değil ılımlı bir tavır sergileyin” mesajı verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alia57

Başbakan haklı...

seçmen

Sayın Başbakan çok doğru bir tespit yaparak müdahalede bulunmuş.Kraldan çok kralcı olmaya gerek yok.Bu tür kampanyalar veya görüntüler halkta ters tepiyor...Maalesef bu iyi niyetli eleştirileri birileri söyledi mi hemen Yaftalama veya hainlik ile itham edilebiliyor.Sayın Başbakanın söylemesi çok önemli...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş