DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da

7 Yıl Önce
2015-05-31 14:31:15
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da, Hazreti Süleyman Camisi'nde öğle namazını kıldıktan sonra vatandaşlarla sohbet etti.

AK Parti'nin bugün düzenlenecek mitingi dolayısıyla Diyarbakır'da bulunan Başbakan Davutoğlu, Habertürk TV'nin, İç Kale Müze Kompleksi'ndeki canlı yayınının ardından, Hazreti Süleyman Camisi'ne geçti.

Camide öğlen namazını kılan Davutoğlu, daha sonra, burada toplanan ve kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla sohbet etti.

Davutoğlu, sohbet ettiği vatandaşlardan Halime Oynak isimli yaşlı bir kadının, "Artık bu kanı durdurun. Yazıktır, anaları, babaları ağlıyor" sözleri üzerine, "Durdurduk biz, durdurduk. Biz durdurduk da o çocukları dağa çıkaranlara söyle" ifadesini kullandı.

Bazı sözlerini Kürtçe söyleyen, konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından Türkçeye tercüme edilen Halime Oynak, "Asker de polis de bizim. Ben tek başıma yaşıyorum ama bu kanın durdurulmasını istiyorum" şeklindeki sözleri üzerine de Davutoğlu, "Hepsi de bizim, Allah razı olsun. Sen dua et inşallah. Bunu herkese, kan dökenlere de söyle" diye konuştu.

Davutoğlu, kendisine dua eden Halime Oynak'a, "başım gözüm üstüne" anlamına gelen, "Ser sera, ser çava" sözleriyle karşılık verdi.

Başbakan Davutoğlu, daha sonra, kent merkezindeki Mitannia Oteli'ne geçti.

Bu arada, Başbakanlık ekibi de Davutoğlu'nun Hazreti Süleyman Camisi'nde namaz kıldığı sırada, çocuklara oyuncak dağıttı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş