DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Bana benziyor diye 3 kişiyi şehit ettiler!'

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, katıldığı 24 canlı yayınında Mavi Marmara saldırısı ve süren davaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

28.05.2015 13:03:37

Mavi Marmaraya saldırı yapılalı 5 yıl oldu. Uçaklarla, 10 tane helikopter, 2 denizaltı ve İsrail'in 5 büyük savaş gemisiyla Mavi Marmara'nın etrafını çevirdiler. 
 
İSRAİL'İN SALDIRISINDAKİ MESAJ!
 
BM, AP, Türkiye ve tüm dünya arkamızdaydı. Gazze'deki sessiz soykırıma karşı gösterdiğimiz tepkide yalnız değildik. O nedenle İsrail en fazla ne yapabilirdi? En fazla gelip 'Bu gemiyi bize teslim edin' veya 'dönün' diyebilirdi. Bunu bekliyorduk en fazla. Fakat aniden ve hiç bir bilgi vermeden açık denizde ve bugün doğalgazın çıkartıldığı koordinatlarda vurdular bizi. Yani aslında bir mesajdı bu. 'Akdeniz'deki doğalgaz bizimdir' mesajı...
 
ÇOK SAYIDA SAVAŞ GÖRDÜM AMA BÖYLESİNİ GÖRMEDİM
 
Ben son 20-30 yılda çok sayıda savaşta bulundum. Oralara yardım götürdüm. Bombardımanları yaşadım. Sağımda solumda ölüler oldu ama böyle bir şeyi -sivil insani yardım gemisine bir orduyla saldırılmasını ilk kez gördüm. 
 
BANA BENZEYEN 3 KİŞİYİ ŞEHİT ETTİLER
 
Gemiye sadece öldürmek için çıkartılmış 11 kişilik bir tim gönderildi ve tek tek herkesi vurdular. Mesela birinci sırada ben vardım ve bana benzeyen 3 kişiyi şehit ettiler. İkinci sırada Ahmet Emin Dağ vardı. Çetin Topçuoğlu ona benziyordu onu şehit ettiler. İbrahim Bilgen'i Raid Salah'a (Mescid-i Aksa'nın koruyucusu olarak bilinir) benzetip şehit ettiler. Bana benzen birini daha vurdular. Ahsen isminde Filistin'li bir arkadaş. İki kurşun başından girip çıktı ama yaşıyor Allaha şükür. 
 
İSRAİL LOBİSİ TÜRKİYE'DEKİ DAVAYI 3 YIL ENGELLEDİ
 
Böyle bir mücadele karşısında bizler 5 yıldır bir mücadele veriyoruz. Bu kolay olmadı. Türkiye'de yapılan araştırmalarda bütün halkın birleştiği oran olarak en yüksek konu Mavi Marmaraymış. Yüzde 97.4.. Başka bir konuda bu kadar birleşilmemiş ama buna rağmen İsrail lobisi bu davayı açmamızı tam 3 yıl engelledi Türkiye'de. Sonunda açtık ve İsrail'i kırmızı bülten, arama ve suçluluk kavramlarıyla tüm dünyaya tanıtmış olduk. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş