DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Balonlar 'Jandarma' için havalandı

Kapadokya'da sıcak hava balonları, Jandarma Genel Komutanlığının kuruluş yıl dönümü nedeniyle sepetlerindeki pankartlarla havalandı.

14.06.2015 09:12:55

AA'dan Murat Kaya'nın haberine göre, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, Jandarma Genel Komutanlığının 176'ncı kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla çok sayıda sıcak hava balonu, bu sabah gerçekleşen uçuşlarında sepetlerine pankart astı.

Göreme beldesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği sıcak hava balonları, sepetlerine Türkçe ve İngilizce "kanun ordusu jandarma 176 yaşında", "Huzurunuz onurumuzdur, Jandarma 176 yaşında, Bir gün değil her gün fedakarca, Jandarma halk el ele daha nice 176'ncı yıllara" yazılı pankartları asarak havalandı.

Kapadokya bölgesinin sembolü haline gelen balonlarla peribacalarının arasından süzülerek doğal güzellikleri izleme şansı yakalayan turistler, jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutlamalarına şahitlik etti.

Pankartların asılı olduğu balonlar güneşin doğuşuyla Göreme beldesinden Kapadokya semalarına yükselirken, uçuş yaklaşık 1 saat sürdü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan