DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Işık: Yerli otomobilde imzalar atıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kamooyu tarafından merakla beklenen yerli otomobil için 'İmzalar atıldı yakında açıklayacağız' dedi.

31.05.2015 10:54:10

Işık, Gölcük Şehitler Mahallesi'ndeki seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, Gölcük'ün kendilerine her seçimde gereken desteği verdiğini belirterek, kendilerinin de ilçeye birçok hizmeti kazandırdıklarını söyledi.

7 Haziran genel seçimleri öncesinde "bol keseden" vaatlerde bulunanların ülkeye zarar verdiğini ifade eden Işık, kendilerinin milletin refahını yükseltmek için çalıştıklarını vurguladı. Işık, iktidarları döneminde asgari ücrette yapılan iyileştirmelerden bahsederek, "Asgari ücretin artması için gece gündüz çalışıyoruz ama ekonomi kanunla yönetilmez, ekonomi akılla yönetilir. Siz eğer üretimi arttırmadan, siz eğer yatırımları arttırmadan bir anda 'asgari ücreti arttıracağım' derseniz artan asgari ücret olmaz, artan işsizlik, yoksulluk ve kayıt dışılık olur. Onun için asgari ücretin artmasını isteyen bütün işçi kardeşlerim, Ak Parti'ye destek vermeye devam etsin. Zira biz ülkeyi namerde muhtaç olmaktan kurtarırken aynı zamanda milletimizin refahını yükseltmeye devam ediyoruz" şeklinde konuştu. 

"Yerli Otomobil için evvelki gün hayırlı bir imza attık"

Savunma sanayinde yapılan yerli ürünler hakkında bilgi veren Işık, "Şimdi sıra yerli otomobilde... İnşallah yakında kamuoyuna açıklama yapacağız, evvelki gün hayırlı bir imza attık. İnşallah yerli otomobilin startını veriyoruz. 2020'den önce artık sizler de bir Türk markasıyla yola çıkacaksınız. Hayırlı olsun. Bizim milliyetçilik anlayışımız bu" ifadesini kullandı.

Bakan Işık, seçimlere kısa süre kaldığını belirterek, bu sürede ilçedeki herkese ulaşılması gerektiğini söyledi. Bakan Işık ve beraberindekiler, daha sonra seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Öte yandan Bakan Işık, Kocaeli'de iş bırakma eylemi yapan bir grup Ford Otosan işçisiyle basına kapalı görüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Azad

Bay osman!parti tüzüklerinde barış demokrasi özgürlük adalet yazılınca bu süslü kavramlar hayata geçmiyor.bu seçim öncesi ve sonrası icraatlara şahit olduk bútün kavramlar tersine işletildi.yani barış=savaş demokrasi=diktatörlük özgürlük= manevi kutsallara savaş inkar ve sapıklık...işte sana sol sosyalis komünist felsefenin özeti bu tüzük denilen metinler demokraside yalanlar için kılıf olmuştur. Gerçek olan icraattır zaten onada şahit olduk. AKP nin gaflet ve saflığı BDP/pkk ye yardım ve yataklık ederek silahların gölgesinde tehdit ve korku hile sonucu doğuda %74 oy kazandırdı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş