DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

''Babayiğitlerden biri yerli otomobil projesinden çekildi''

5 ''babayiğit''ten biri olan ve TOGG üyeleri arasında yer alan İnan Kıraç’ın sağlık sorunları nedeniyle yerli otomobil projesinden çekildiği iddia edildi.

29.12.2019 14:07:55

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, yerli otomobil lansmanında üretici TOGG üyeleri arasında yer alan İnan Kıraç'ın sahneye çıkmadığına dikkati çekerek, “Bundan 3-4 ay önce Kıraç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sağlık sorunları nedeniyle projeden çekilmek istediğini bildirmişti. TOGG'da elektrikli minibüs, otobüs gibi ticari araçlar üreten tek otomobil sanayicisi Kıraç, törene gölge düşürmemek için 'ayrılma kararını' ilan etmeyi ötelemiş” ifadesini kullandı.

Yılmaz, BMW distribütörlüğünün yanı sıra, çelik yatırımları da bulunan Borusan'ın Kıraç'ın şirketi Kök Grubu'nu devralabileceğini iddia etti.

file_16

Yılmaz'ın “5 ‘babayiğit' sahneye eksik kadroyla çıktı” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Gebze'de ‘Bilişim Vadisi'nde yapılan görkemli tanıtımla, tek bir merkeze kilitlendik!

Milli kaynaklarla üretilecek ‘Türkiye'nin Otomobili' hayali, küresel inovasyon ligine katılım hedefiyle gerçekleşiyor.

25 Haziran 2018'de yüzde 5 hissesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) ait olan; yüzde 19'ar hisse ile Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu'nun ortaklığında kurulan Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (TOGG) üreteceği yüzde 100 elektrikli otomobil C-SUV; 2022 yılında piyasaya çıkacak.

Törende anons edilen ‘5 babayiğit' sahneye eksik kadroyla çıkıyor.

Bu proje için Karsan Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç'ın kurduğu Kök Grubu sahnede yer almıyor.

Bundan 3-4 ay önce Kıraç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sağlık sorunları nedeniyle projeden çekilmek istediğini bildirmişti. TOGG'da elektrikli minibüs, otobüs gibi ticari araçlar üreten tek otomobil sanayicisi Kıraç, törene gölge düşürmemek için ‘ayrılma kararını' ilan etmeyi ötelemiş.

Karsan'ın büyüme modelinde uluslararası piyasalar yer alıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İsmail

Zaten kerhen bulunuyordu orada.... Demek ki mide fesadına uğradı...

Vehbi Koç un damadı baştan beri eğreti duruyordu.siz değerlendirin artık.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş