Aya Nikola kimdir?
Aya Nikola kimdir?

Aya Nikola kimdir?

Barili Nikola veya Myralı Nikola olarak da bilinen Aya Nikola 4. yüzyılda yaşamış bir Hristiyan azizidir. Hakkında çok az şey bilinen Aya Nikola Likya'nın Myra yöresinde (Demre) yaşam sürmüş ve dünyada çok değişik yerleşim birimlerinde adına şehirler kurulmuş bir Hristiyan din adamıdır.
Aya Nikola Ruslar ve Yunanlılar için mukaddes kabul edilir. Çocuklar ve denizciler için ayrı bir öneme sahip olan Aya Nikola Hristiyan dünyasında en çok erkek çocuğuna verilen isimdir.

WhatsApp Image 2020-10-08 at 21.55.21

Erkan Avcı kimdir?

1 Ocak 1982 tarihinde Diyarbakır' da doğan Erkan Avcı Mimar Sinan Üniversitesi'nden mezundur. 37 yaşındaki oyuncu üniversiteyi bitirdikten sonra profesyonel oyunculuk hayatına adım atmıştır.

Kariyerinde ki en iyi çıkısı Karadayı dizisinde ‘Barut' karakteri ile yapan Erkan Avcı Kuruluş Osman dizisi 2. sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Tarihte hakkında çok az bilgi sahibi olduğumuz Aya Nikola karakterini Erkan Avcı canlandıracak.

Birçok dizi ve film projesinde rol alan Erkan Avcı, Zenne, Gişe Memuru, Can, Vakit, Mukadderat, Acemi Müezzin gibi filmlerde boy gösterdi.
Köprü, Sakarya Fırat, Kurtlar Vadisi Pusu, Ayrılık ve son olarak Kuruluş Osman dizisinde sanatını icra ettiğini gördüğümüz oyuncu Zenne filminde adından söz ettirdi.
2011 yılında Zenne filmiyle “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

 

Aya Nikola Kimdir?

Doğum Tarihi:M.S. 400
Mesleği:Komutan
Ünvanı:Komutan