SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFABİSİKLETGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Ateşkesi yalanlayan muhalifler, Şam rejimin ordusunu İdlib’den çıkarmak için saldırı başlattılar

Ateşkesi yalanlayan muhalifler, Şam rejimin ordusunu İdlib’den çıkarmak için saldırı başlattılar

Reuters haber ajansının, ‘Rusya ve Türkiye’nin arabuluculuğunda İdlib’de ateşkes sağlandığı’ ile ilgili haberleri yalanlayan ÖSO ve Heyet-ü Tahrir Eş-Şam (HTŞ), Suriye rejim ordusunu Idlib'den kovmak için büyük saldırı başlattıklarını duyurdular.

Ateşkesi yalanlayan muhalifler, Şam rejimin ordusunu İdlib’den çıkarmak için saldırı başlattılar
13.6.2019 10:47:55

Reuters haber ajansının, ‘Rusya ve Türkiye'nin arabuluculuğunda İdlib'de ateşkes sağlandığı' ile ilgili haberleri yalanlayan ÖSO ve Heyet-ü Tahrir Eş-Şam (HTŞ), Suriye rejim ordusunu Idlib'den kovmak için büyük saldırı başlattıklarını duyurdular.

HTŞ, GÜNEY İDLİB'TE SALDIRI BAŞLATTI

Heyet-ü Tahrir Eş-Şam'dan (HTŞ) yayınlanan bir bildiride, Suriye ve Rus silahlı kuvvetleriyle ateşkes ilanlarını reddettiklerini ve kuzeybatı Suriye'de onlarla savaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Muhalif savaşçılar, Suriye rejim ordusunun Jabal Al-Zawiya bölgesindeki pozisyonlarını hedef alan dün gece güneybatı Idlib'de ağır bir saldırı başlattıklarını duyurdu.

ÖSO'NUN UYUYAN HÜCRELERİNDEN
DARAA'DA İSTİHBARAT BİRİMİNE SALDIRI

Özgür Suriye Ordusu'un(ÖSO) uyuyan hücresi de, bugün Daraa'nın kuzeyindeki bir Suriye istihbarat birimine düzenlediği saldırıda en az 2 memurun öldüğü çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

Özgür Suriye Ordusu uyuyan hücreleri, Suriye'nin güneyindeki Suriye istihbarat kuvvetlerine karşı ‘vur-kaç' saldırılar gerçekleştiriyor.
Bu saldırıların, son beş hafta içinde birçok Suriyeli istihbarat subayının ölümüyle sonuçlanması üzerine, rejim ordusunun Daraa'ya ek kuvvet gönderdiği bildirildi.

“ATEŞKES HABERLERİ, RUSYA TARAFINDAN
SERVİS EDİLİYOR”

Öte yandan bölgedeki yabancı kaynaklar, son aylarda muhalif savaşçıların Rus destekli Suriye rejim ordusuna ağır kayıplar verdirmesi yüzünden, Rusya tarafından ateşkes haberlerinin servis edildiğini öne sürüyorlar.

HTŞ LİDERİNDEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Heyet-ü Tahrir Eş-Şam'ın (HTŞ) lideri Jaber Ali Paşa, yaptığı açıklamada, Suriye'nin kuzeyindeki devrimci gruplar ile Rusya arasında yapılacak bir ateşkes hakkında söylentileri reddetti ve söylentilere dikkat etmeme çağrısında bulundu.
Jaber Ali Paşa, “Rusların ateşkes hakkında konuştukları şey, sadece kuzey Hama kırsalındaki yaşadıkları ağır kayıplardan sonra saflarını yeniden düzenleme ve askerlerinin moralini yükseltme yönündeki umutsuz bir girişimdir” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR