DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AT&T'ye 100 milyon dolarlık ceza

AT&T'ye 100 milyon dolarlık ceza

17.06.2015 20:40:33
Amerikan telekomünikasyon firması AT&T'ye, sınırsız veri planları hakkında abonelerini yanılttığı gerekçesiyle 100 milyon dolarlık ceza verildi.

Federal İletişim Komisyonu'ndan (FCC) yapılan açıklamaya göre, AT&T'nin, 2011 yılında ilan ettiği internet planını, tüketicilere "sınırsız" diye tanıtarak "yanlış etiketleme" yaptığı ve aboneleri, aldıkları maksimum hız konusunda yeterince bilgilendirmediği tespit edildi. Bu nedenlerle "Açık İnternet kurallarını ihlal etmekten" suçlu bulunan şirkete 100 milyon dolar para cezası uygulandı. FCC böylelikle bugüne kadarki en büyük cezalardan birini verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan FCC Başkanı Tom Wheeler, genişbant sağlayıcılarının, hizmetleri hakkında şeffaf ve açık olması gerektiğini belirterek, "Tüketicler yanıltıcı pazarlama ve yetersiz bilgilendirmeyle aldatılırken, FCC boş durmayacak" ifadesini kullandı.

Öte yandan geçen yıl Federal Ticaret Komisyonu da AT&T'yi sınırsız data planı kullanan abonelerinin internet hızını düşürmekle suçlamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dr derdan beril

demekki solcuların içindede gerçekleri görenler varmış.perincekçiydi şimdi abd yanlısı,Müslüman bir kürt olarak yazdıklarının çokdoğru olduğunu biliyorum onun solculuğu abd yanlılığı doğrularını görmeme engel değil.Abdullah Eroğlu ve onun gibi düşünenlere şunu söylemek isterim. Müslüman bir delikten ancak bir defa ısırılır.90yıl bizi kimin niçin ısırdığını artık biliyor ve görüyoruz yıllarca Anadolu insanını devletten uzak tutmak için doğru konuşan herkese ajan diye iftira atanları da biliyoruz yok öyle yağma artık bu devlet 1921 ruhuna dönecektir. artık Allah'ın izniyle aldanmayacağız

Görüş Bildir Bizimle Paylaş