DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Arınç'a sert bir yanıt da Yüksekdağ'dan

Suruç’taki katliamda neden HDP’li bir yöneticinin olmadığını soran Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, bir yanıt da Yüksekdağ'dan geldi. Yüksekdağ'ın 'Patlamadan bir gece önce miting için Suruç'taydım. Birileri kalacağımı düşünmüş demek ki...'

7 Yıl Önce
2015-07-23 10:51:58

Ajansların haberine göre, Bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında Suruç katliamında hiçbir HDP'li milletvekilinin yer almamasını manidar bulduğunu ima ederek, “Polis yoktu diyenlere başka bir şey daha sormak istiyorum. HDP'lilerden ve belediye yetkilerinden birisi yoktu aralarında. Tüm bu soruların yanıtlarını bulacağız” diyen Arınç'a, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Merak etme, hepimiz bir gün eninde sonunda ölenler arasında olacağız. Üzme kendini," yanıtını verdi.

Demirtaş'ın ardından partinin diğer Eş Başkanı Yüksekdağ da Arınç'ın 'neden ölmediniz' diyen sorusuna Twitter hesabı üzerinden karşılık verdi. Yüksekdağ şunları söyledi:

"PATLAMADAN BİR GECE ÖNCE SURUÇ'TAYDIM; BİRİLERİ KALACAĞIMI DÜŞÜNMÜŞ DEMEK Kİ.."

"Suruç'ta katledilenler HDP'li ve sizin olamayacağınız kadar insandı.Ama bunu anlamak için de bir miktar insanlık gerekiyor.

"Ben de soruyorum;her gün canımızdan can koparken topunuzun içinde neden bir insan yoktu?Hepsini bu kadar mı tükettiniz?

"Allah için soruyorum,sizden farklı diye yaradılanı bu kadar mı sevmediniz?

"32 ölümü kafi görmeyen ak istihbaratçıların ne düşüneceği umrumda değil ama gençlerin açıklamasına katılma planım hiç olmadı.

"Ama patlamadan bir gece önce miting için Suruç'taydım.Birileri kalacağımı düşünmüş demek ki.Ama ben düşünmedim,düşünemedim...

"KEŞKE ORADA OLSAYDIM! ONLARLA BİRLİKTE DEĞİL, ONLARIN YERİNE ÖLSEYDİM"

"Ellerinde kitapları,fidanları,oyuncaklarıyla gelen çocuklara kıyabileceklerini düşünemedim.Düşünemedik!

"Aşağılık düşünemiyoruz işte,budur zaafımız...Keşke orada olsaydım! Onlarla birlikte değil,onların yerine ölseydim.

"Neden HDP eş genel başkanı ve vekilleri ölmedi diyen insan müsveddeleri bizi ya kurban ya da katil ilan etmezse mutlu olmuyor.

"Kimsenin kurban yada katil olmadığı bir yaşamı hayal bile edemiyorlar.Ama bizler bu hayalin gerçeğe giden köprüsüyüz.31 yürek hiç durmayacak." 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (5)

Muhammet Yılmaz

ey alçakdağ sen kimsenin yerine ölemezsin.Öyle bir ruha sahip değilsin.Sizler yerinize ölecek insanlar yetiştirirsiniz.Zalimler için yaşasın CEHENNEM.

kürdoğlu

Siyasi tarihte sizin kadar alçalan başka birilerinin olduğunu sanmıyorumBence birileri senin orda kalacağını düşünmüş değil.Sen haberdardın. Eş ikizinle biz de öleceğiz keşke biz ölseydik munafikligiyla ancak aptallari kandirin siz.Sizin ne olduğunuzu biz çok iyi biliyoruz.

yahya

ey İKTİDARSIZ HÜKÜMET! elinize mit var emniyet var varoğlu var. eğer biraz imanınızda samimi iseniz. eğer birazcık sizi bildiğimiz iseniz. NİÇİN HDP ORADA DEĞİLDİ. açıklayın. yoksa başta erdoğan olmak üzere bu halk kıyamet günü sizden davacı olur. suruç olayından bu yana KAÇ CAN aldılar. bunlar vatandaş değil mi? ydg-h çetesi öldürecek hükümet ne yapıyor.

yahya

bayan! lütfen şu sorunun cevabını verin. NİÇİN ORADA DEĞİLDİNİZ. lafı gevelemeyin.örneğin şu sorunu cevabı sizce nedir? türkiyenin en büyük kenti neresidir. aklı başında olan herkes istanbul der ama sen ve demirtaşın başında kendi aklı değilde başkasının aklı olunca ' efendim biz izmiride çok seviyoruz' diyorsunuz. hey millet sorunu cevabını kim verecek. hdp il ilçe yönetimi parti yönetimi NİÇİN ORADA DEĞİLDİ? SAYIN İKTİDARSIZ HÜKÜMET. ne zaman hükm edeceksin. bari siz söyleyin. hem de belgeleri ile NİÇİN ORADA DEĞİLLERDİ. yoksa ahiret ahiret.

batmanlı

keşke söylediklerinizde samimi olduğunuza inanabilsem.İnanamıyorum çünkü;savuna geldiğiniz sosyalizmin sicili bozuk.Öderiniz stalin ve leninin Bolşevik ihtilalinde ölen yüzbinleri Dünya insanlığı henüz unutmadı.Bırakın bu barış,demokrasi insan hakları aldatmacalarını.Yaptığınız tek şey ' MÜSLÜMAN KÜRDÜ' dinsizleştirip amacınıza alet etmektir.ama ne hazindirki kürt kardeşlerimiz ırcılık virüsü nedeniyleefsunlanmış bulunuyorlar.Allah Önceden olduğu gibi İslam kardeşlik şuurunu tesis etsin.başka çıkar yol yok.Gerisi hep Küresel Emperyalizm ve siyonizme hizmet etmek ten ibaret kalır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş