DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Annemle eşim arasında kaldım, çaresizim'

Nureddin Yıldız'a sorusu olan konuklardan biri eşi ve annesi arasındaki çıkmazı anlattı...

20.05.2015 15:38:25

SORU: Kocamla herkesin isteyeceği mutlu bir evliliğimiz ve iki tane de yavrumuz var. Babam, ruhsal problemlerinden dolayı annemi terk etti. 60 yaşındaki annem, memlekette tek başına kaldı. Evi ve bir de emekli maaşı var. Kendi işini kendi görebilecek kadar sağlığı da yerinde. 4 kız kardeşiz ve hepimiz ayrı şehirlerde evliyiz.

Annemin tek başına kalmasına gönlüm razı değil. İstanbul'a bizim evimizin yakınına taşınsın, bir hastalığı falan olursa ben ilgilenirim bir nefes olurum diyorum. Lakin kocam razı olmuyor; ‘bizim huzurumuz kalmaz' diyor. Annemle hiç anlaşamıyor. Açıkçası annem pek anlayışlı biri değil. Kocam haklı kaygılanmakta. Annem her şeye karışır, yönlendirmeye çalışır ama nihayetinde o, benim annem.

Çok çaresizim; annemi yalnız bırakırsam hayırsız bir evlat olacağım, yakınımıza alırsam kocamla huzurumuz kalmayacak. Hep annemle kocam arasında kalacağım. Birinin gönlünü yaparken diğeri kırılacak. Bu durumda ben nasıl hareket etmeliyim?

CEVAP: Erkek kardeşiniz varsa o bu sorumluluğu almalıdır. Erkek yoksa bütün kardeşler bir aile meclisi oluşturun, görev taksimi yapın, yükü aranızda bölüştürün, zamana ve kişilere yaydığınızda daha rahat olur. 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hânde yilmaz

Bence annenizi yaniza alin zaman gectimce anlasirlar ama dikkatli olun bir birlerine zararvermesinlerrr ha ha ha

mehmet yılmaz

iyi şeylerin başımızın üstünde yeri var. ama ak partinin gücü varken yapmadığı şeyleri nasıl izah edeceksiniz. mesela millete her türlü giydiren bankaları nasıl izah edeceksiniz. ümmet diyeceksin ama rantiye sistemine dokunmuyacaksın, ümmet diyeceksin ama lobilere, çetelere, menfaat ve çıkar odaklarına karışmıycaksın. din, ayet, iman diyeceksin ama toplumu ifsad eden tv, ve medyaya müdahele etmeyeceksin, hadis diyceksin, ümmet diyceksin, müslüman toplumu kapitalizmin en ağır şartlarında yaşamaya mecbur edeceksin. iyide toplumsal değişim ve dönüşüm olmayacaksa ak partiye neden verelim ki.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş