SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

Almanya’dan vatandaşlarına Türkiye uyarısı

Almanya, Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlarına yönelik uyarıda bulundu.

Almanya’dan vatandaşlarına Türkiye uyarısı
21.04.2017 13:59:00

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfasında yer alan seyahat ve güvenlik uyarılarında, 16 Nisan'da yapılan referanduma dikkat çekildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

“16 Nisan 2017'de Türkiye'de anayasa değişikliği konusunda referandum yapıldı. Referandumun resmi sonuçlarının Nisan ayı sonuna doğru açıklanması beklenmektedir. Gösterilerin olması ve büyük toplantılar yapılması ihtimal dışı değil. Seyahat edeceklere siyasi gösterilerden ve genel olarak büyük kalabalıklardan uzak durmaları tavsiye edilir.”

rt_3

ALMANLAR TÜRKİYE'YE SEYAHAT ETMEK İSTEMİYOR

Bu arada Focus dergisi için Emnid araştırma şirketi tarafından yapılan ve sonuçları bugün açıklanan son ankete göre ise, Almanların yüzde 82'si artık Türkiye'ye seyahat etmek istemiyor. Katılımcıların yüzde 16'sı ise, Türkiye'ye tatil için gideceğini belirtiyor. Araştırmada, Alman kadınları erkeklere oranla Türkiye'ye gitmek konusunda daha katı olduğu belirtilerek, Alman kadınların yüzde 87'si Türkiye'ye gitmek istemediğini beyan ederken, bu oran erkeklerde yüzde 77 seviyesinde olduğu kaydedildi. Araştırmanın 1004 denek üzerinde Salı ve Çarşamaba günleri yapıldığı belirtildi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.