DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Almanya'da Sisi'ye protesto

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck ve Başbakan Merkel ile görüşecek olan Sisi burada protestolarla karşılandı...

7 Yıl Önce
2015-06-03 04:20:50

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Almanya'ya resmi ziyarette bulunan Sisi ve heyetini taşıyan uçak, Berlin Tegel Havalimanı'nın askeri kısmına indi.

Havalimanından konaklayacağı Adlon Oteli'ne geçen Sisi, burada protestolarla karşılandı. Sisi ve beraberindeki heyetin otele ön kapı yerine protestocularla karşılaşmamak için arka kısımdan girdikleri öğrenildi.

Rabia işareti yapan ve üzerinde rabia işareti bulunan tişört giyen protestocular, ''Sisi dışarı'', ''Çocuklarımız yaşamak istiyor, Merkel neden bir şey söylemiyor? Çocuk katili Sisi, Mursi bizim liderimiz, demokratik yollarla seçilen Mursi bizim reisimiz'' sloganları attı.

Sisi'nin kaldığı otel ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınması dikkati çekti. 

Öte yandan, otel önünde bazı kişiler de Sisi'ye destek sloganları attı.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, temasları çerçevesinde Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck tarafından askeri törenle karşılanacak. Sisi, daha sonra Başbakanlık binasında Angela Merkel ile bir araya gelecek. 

Sisi, ardından Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'i Adlon Oteli'nde kabul edecek

Lammert'ten görüşmeye ret

Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, Almanya'yı ziyaret eden Sisi ile yapacağı görüşmeyi 19 Mayıs'da iptal etmiş, gerekçe olarak Mısır'daki insan hakları ihlâllerini göstermişti. 

Alman Federal Meclisi açıklamasında, "Uzun zamandan beri parlamento seçimlerinin zamanın belirlenmesi yerine aylardan beri muhalif grupların sistematik bir şekilde kitlesel olarak tutuklanmasını, uzun süreli mahkumiyet kararlarını ve aralarında eski Meclis Başkanı (Saad) Ketatni'nin de bulunduğu akıl almaz sayıda kişiye idam cezaları verildiğini görüyoruz" ifadeleri kullanılmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Aleksi

Biz karadenizliler aslen rumuz.kendi aramizda gizlice rumca da konusuyoruz bazen.ama mubadelede bizimkiler ev barklarini terk etmemek icin biz laziz demisler.şuan rizedeki genis ailemizin tamami rum ama bunu bizden baska kimse bilmiyor.ve bolgedeki en buyuk turk milliyetcisi ailedir bizim aile.bu ikiyuzlulugu kabullenemiyirum ama bunun sayesinde istanbul ve bodrumda cok fazla imkan elde ettik.arsa ve villa sahibi olduk.fakat kendimizi desifre etseydik belki de bizi yasatmazlardi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş