DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Alman Savunma Bakanı 'alternatif ülke'de

Almanya Savunma bakanı, Ursula von Der Leyen, İncirlik krizi sonrası Merkel iktidarı tarafından 'Türkiye'ye alternatif ülke' olarak dillendirilen Ürdün'e geldi.

5 Yıl Önce
2017-05-21 12:51:39

Ajansların haberine göre Ürdün'de önce Kral Abdullah'la görüşen ardından Azrak Havaüssü'nü ziyaret eden von der Leyen, üsten bir hayli etkilendiğini söyledi. Leyen, "Bu hava üssündeki oldukça fazla potansiyel var. Olumlu bir karşılama ve bolca destek gördüğümüz için çok memnunuz" ifadelerini kullandı.

Almanya'nın üsle ilgili olarak son kararını henüz vermediğini ve Türkiye ile görüşmelerin halen devam ettiğini söyleyen Almanya Savunma Bakanı, "Taşınmak zorunda kalma ihtimalimize karşı hazır olmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Irak ile Suriye'ye sınırı bulunan Ürdün'ün aynı zamanda ABD'nin öncülüğünü yaptığı IŞİD karşıtı koalisyonda bulunmasının, Azrak Havaüssü'nü Almanya için cazip kıldığı belirtildi.

Von der Leyen, yaptığı konuşmada Alman parlamenterlerin yurtdışındaki Alman birliklerini ziyaret edebilmelerinin kendileri için kritik önemde olduğunu söyledi.

NELER YAŞANDI? 

Türkiye alman vekillere 'İncirlik' izni vermedi (TIKLAYINIZ)

Almanya'dan Türkiye'ye 'İncirlik' yanıtı (TIKLAYINIZ)

Merkel'den ilk yorum (TIKLAYINIZ)

Alman Dışişleri: Askerlerimizi 'İncirlik'te bırakmayız (TIKLAYINIZ)

Alman Savunma Bakanı 'alternatif ülke'ye gidiyor (TIKLAYINIZ)

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş