DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ali Erbaş'ın koltuğuna kim oturacak?

Rektör Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olması üzerine boş kalan Yalova Üniversitesi Rektörlük koltuğuna İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güler Bilen Alkan getirildi.

4 Yıl Önce
2017-09-22 15:44:14

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Diyanet İşleri Başkanlığı'na Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş'ın atanması sonucu rektör koltuğu boş kaldı. Yeni Rektör'ün İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güler Bilen Alkan olduğu YÖK tarafından Yalova Üniversitesi Rektör Vekilliğine bildirildi.

YALOVA ÜNİVERSİTESİ'NDEN İLAN

Yalova Üniversitesi'nin verdiğ ilanda dikkat çeken detaylar şu şekilde:

1. 18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre "Yalova Üniversitesi" ne rektör ataması yapılacaktır.

2. İlgilenenler 21.09.2017 tarihinden 03.10.2017 Salı günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

3. Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde; "Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olması, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması, Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması, şartları aranacaktır.

4. Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.

5. Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır.”

Yalova Üniverstesi Rektörlüğü için son başvuru tarihi ise 3 Ekim Sali günü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş