DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Akıllı olmayan' telefon piyasası hareketlendi

'Akıllı olmayan' telefon piyasası hareketlendi

7 Yıl Önce
2015-06-02 10:52:54
Kışlada cep telefonu kullanılmasına yönelik yasağın kaldırılmasının ardından sahibinden.com'da 1 ay içerisinde 639 adet "akıllı olmayan" cep telefonu satıldı.

sahibinden.com'dan yapılan açıklamaya göre, askerlerin yalnızca arama özelliği olan cep telefonlarını kışlada kullanmalarına izin verilmesinden sonra, internet bağlantısı, ses kaydı, radyo, fotoğraf ve video çekme gibi özelliklerin bulunmadığı, üreticilerin artık sınırlı sayıda ürettiği telefonların satışında hareketlilik yaşandı.

sahibinden.com verileri doğrultusunda, kararın açıklandığı nisan ayından mayıs sonuna kadar 639 adet "akıllı olmayan" cep telefonu satışı gerçekleşti. Ortalama 69 liradan satışa sunulan cep telefonlarında en çok tercih edilen marka Nokia oldu. Nokia'yı sırasıyla Samsung, Sony Ericsson ve Panasonic izledi.

Şirket açıklamasına göre, asker telefonu olma özelliğine sahip telefonların yeniden rağbet görmesiyle gelecek dönemlerde fiyat ve satışlarında artış yaşanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, akıllı telefon üretimine odaklanan firmaların da "akıllı olmayan" telefonları tekrar piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman

Bu Hudapari neden sadece AKP ve ulkucüler destekliyor. Demek ki Hudapar onlarla ayni amacla kurulmus bir maşa. Bir truva ati. Kurdü kürde dusurme ve kirdirma dusuncesidir. Ama Allahtan butun Kurtler bu isidcileri cok iyi taniyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş