DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

7 Yıl Önce
2015-05-28 23:21:13
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştirerek, "Şimdi Selahattin Demirtaş oradan bana laf yetiştiriyor, 'Süleyman Soylu, senin boyunun ölçüsünü alacağız' diyor. Selahattin Demirtaş, sen benim boyumun ölçüsünü alamazsın ama bu millet senin boyunun ölçüsünü alacak" dedi.

Soylu, partisinin Akşehir İlçe Teşkilatınca düzenlenen mitingde, eski Türkiye'de vatandaşların hastanede tedavi olmak ve tüp almak için uzun kuyruklara girdiğini söyledi.

Gecelik yüzde 8 bin faizle hangi fabrikaların kapandığını, hangi esnafın dükkanının, ocağının karardığını hatırladıklarını belirten Soylu, Türkiye'den 23,5 milyar dolar alacakları olduğu için IMF şefinin baskı yaptığı günleri unutmadıklarını vurguladı.

Soylu, 28 Şubat'ta insanların fişlendiğini hatırlatarak, "Bu ülkede koalisyonlarla ülkenin cumhurbaşkanının, başbakanın kafasına fırlattığı Anayasa ile bir gecede bir ülkenin ve milletin yarı yarıya fakirleştiğini unutmuş değiliz. Vilayetlerimizin 13'üne gazetenin gitmediği, hemşirenin gidip görev yapamadığı, doktorun, öğretmenin gitmediği, kınalı kuzularımızın bir yerden bir yere giderken otobüslerden indirilip şehit edildiği günleri unutmuş değiliz" ifadesini kullandı.

- "Şimdi Yerli Malı Haftası yapsak..."

Öğrencilerin, Yerli Malı Haftası'nda evde annelerinin hazırladığı yiyecekleri okula götürdüklerini hatırlatan Soylu, annelerin çocuklarına kek yaptıklarını, zeytin ve yumurta verdiklerini dile getirdi.

Soylu, "Şimdi Yerli Malı Haftası yapsak, o masanın üzerine neler koyarız biliyor musunuz? O masanın üstüne Atak helikopterlerini, Altay Tankı'nı, Cirit Füzesi'ni, insansız hava uçağımız ANKA Kuşu'nu, HÜRKUŞ Uçağı'nı, kendi piyade tüfeğimizi koyarız" şeklinde konuştu.

AK Parti olarak, millete tek başlarına iktidar olmak istedikleri önerisinde bulunduklarına işaret eden Soylu, muhalefet partilerinin de koalisyon önerdiğini söyledi.

Aydın Doğan'ın, sahip olduğu gazete ve kanallarda yer verdiği Selahattin Demirtaş'ı evlatlık edindiği değerlendirmesinde bulunan Soylu, "İstanbul'daki savcımızı DHKP-C şehit etti. Ertesi sabah hemen kendi gazetesinden DHKP-C'nin reklamını kim yaptı? Aydın Doğan değil mi?" ifadesini kullandı.

DHKP-C'nin, Aydın Doğan'ın, CHP'nin, Paralel Yapı'nın ve Esed'in HDP'yi desteklediğini vurgulayan Soylu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Gezi olaylarıyla bu işi çözemediler, AK Parti'ye diz çökertemediler. 17-25 Aralık darbesi... Menderes'e, rahmetli Özal'a ne yaptılarsa, aynısını Recep Tayyip Erdoğan'a yapmak istediler ama siz sahip çıktınız, siz buna izin vermediniz. Aynısını 6-7 Ekim'de yaptılar. Güneydoğu'da 3-4-5 Ekim'de tehdit edilen teşkilatlarımızı ziyarete gittim. Şimdi Selahattin Demirtaş oradan bana laf yetiştiriyor, 'Süleyman Soylu, senin boyunun ölçüsünü alacağız' diyor. Selahattin Demirtaş, sen benim boyumun ölçüsünü alamazsın ama bu millet senin boyunun ölçüsünü alacak.

PKK da KCK da DHKP-C de Selahattin Demirtaş da MHP de CHP de olsa, hepsi bize vız gelir, tırıs gider."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

doğrucu Davud

aa kardeş sen ne bilirsin Kars ı da böyle konuşuyon. Şeyh Şamil in torunları şehirlere göçünce kürt kılığına girmiş agoplar hdp yi ilk sıraya çıkardı. Diyarbekir de,Urfa da bir zamanlar ekseriyet Türk tü şmidi ise malum...biraz araştır da öyle yorum yap...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş