DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

7 Yıl Önce
2015-06-02 22:04:06
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Bu millet sizinle yürüdü sayın Devlet Bahçeli, 1999-2002 arasında başbakan yardımcısıydınız, bu Karabük'e ne yatırım yaptınız. Sadece iflas etmiş ekonomisi çökmüş bir Türkiye'yi bıraktılar" dedi.

Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşe katılarak, Soğuksu Mahallesi'ndeki mitingde bir konuşma yaptı.

"Bizimle Yürüyün" diyenlerin kendilerinden önce iktidarda olduğunu ve 2002 yılında devraldıkları Türkiye'nin uçan kuşa dahi borcu bulunduğunu aktaran Şahin, "Bu mirası bizlere 'Bizimle Yürü' diyenler bıraktı. IMF'ye 23,5 milyar dolar borç takmış bir Türkiye'yi onlar bize devretti. 23 tane bankayı batırıp, buradan çalınan parayı milletin sırtına yükleyen o siyasi partiler şimdi çıkmışlar karşımıza, 13 yıldır Türkiye'yi şaha kaldırmış olan AK Parti'ye 'siz çekilin biz yöneteceğiz' diyorlar. Bu millet sizinle yürüdü sayın Bahçeli, 1999-2002 arasında Başbakan Yardımcısıydınız, bu Karabük'e ne yatırım yaptınız. Sadece iflas etmiş ekonomisi çökmüş bir Türkiye'yi bıraktılar. Millet bunu gördü ve 2002 yılında sizi barajın altında bıraktı" diye konuştu.

Soğuksu Mahallesi'nde başlayacak olan ikinci etap TOKİ konutlarının müjdesini de veren Şahin, şunları söyledi:

"5 Ağustos 2015'te ikinci etabın ihalesi yapılacak. 700 konut, biri 600 biri 750 kişilik iki cami ve bir de ticaret merkezi yapılacak. Geleneksel mimarimize uygun, Safranbolu evlerini andıran bir mimari olacak. İkinci etap ihalesi yapıldıktan sonra hemen kazmayı vuracağız. Bu gün Yeni Mahalle'den başlayarak yaklaşık 4-5 kilometre yol yürüdüm. Bu mahallelerde kentsel dönüşümü gerçekleştirmeye ve modern konutları burada inşa etmeye ihtiyacımız var. Bunu mutlaka gerçekleştirmek lazım."

- " TOKİ her türlü kolaylığı gösterecektir"

Yerel yönetimin, belediyenin TOKİ ile işbirliği yapması gerektiğini vurgulayan Şahin, şöyle devam etti:

"Zorluk çıkardığını söylemek istemiyorum ama daha faal olması lazım. Hatta bu konuda öncü olması lazım. Eksik olmasın Rafet Vergili Belediye Başkanlığı yapmıyor şimdi, politika yapıyor. Halbuki Karabüklüler onu Belediye Başkanı yapsın diye seçti. Şuanda politika peşinde. O nedenle sayın başkanın özellikle bu mahallelerde kentsel dönüşüm konusunda belediye olarak öncü rol oynaması lazım. İşbirliği konusunda inanıyorum ki TOKİ her türlü kolaylığı gösterecektir. Bende ve milletvekili arkadaşım Osman Kahveci'de yardımcı olur. 7 Haziran'da meclise göndereceğimiz Sedat Namal kardeşim de bu işin takipçisi olur."

- "Teşkilatım bana ne görev verdiyse şu ana kadar onu yaptım"

Bu seçimlerde kendisinin milletvekili adayı olmadığını hatırlatan Mehmet Ali Şahin sözlerini şöyle tamamladı:

"Siyaseti bıraktığım için değil, tüzüğümüzde üç dönem kuralı olduğundan. Benim gibi 70 arkadaşım aday olmadı. Bir dönem ara vermek zorundayız. Daha sonra 2019'da aday olur muyuz olmaz mıyız o günkü şartlar belli eder. Şuna AK Parti Genel Başkan Yardımcısıyım ve bu görevim kongreye kadar devam edecek. İnşallah ondan sonrada devam eder. Teşkilatım bana ne görev verdiyse şu ana kadar onu yaptım. Halkım ne sorumluluk üstlenmişse omuzlarıma o görevi yerine getirdim."

Şahin'e, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, AK Parti Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal, AK Parti 23. dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal da eşlik etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş