Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

29.05.2015 22:33:00
" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bugüne kadar tutamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Hangi sözü verdiysek onu tuttuk. Hiçbir zaman muhalefet partileri gibi 'Söyleyip geçeyim, ne de olsa iktidara gelmeyeceğim yapmak zorunda değilim' gibi bir durumumuz bizim yok" dedi.

Adapazarı İlçesi Hocalar Mahallesi'nde, Dernekkırı Bölgesi muhtarlarıyla bir araya gelen İslam, bakanlık olarak Türkiye'nin problemlerini çözmeye çalıştıklarını söyledi.

İslam, Sakarya'nın kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Buraya gelmeden önce yerel gazetelerimizde şöyle bir yazı gördüm, 'Dernekkırı bin yataklı hastaneyi kendi bölgesine istiyor' diye. Buraya geldiğimizde de muhtarlarımız sağolsunlar bu niyetlerini bize belirttiler. Neden olmasın? Tabi ki olabilir" diye konuştu.

Sakarya'ya bin yataklı hastane kazandırmak için yaklaşık bir yıldır uğraş verdiklerini dile getiren İslam, "Hastanenin altyapısını hazırlamaya çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığı'yla görüşmeler yapıyoruz. Sayın Başbakanımız da şehrimize son gelişinde bunun müjdesini verdi. İnşallah şehrimiz önümüzdeki dönemde bin yataklı hastaneye sahip olacak. Hastanenin nerede olacağına tabi ki Sağlık Bakanlığı karar verecek. Bu adaylardan birinin Dernekkırı olmaması için hiçbir neden yok" değerlendirmesinde bulundu.

Hastane yapım kararının başka bir bölgeye çıktığı takdirde Dernekkırı'nda teklif edilen bölgede daha farklı yatırım yapacaklarını ifade eden İslam, şunları kaydetti:

"Diğer konuları takip etmekte size söz veriyorum benim şahsi görevim. Bugüne kadar tutamayacağımız hiç bir sözü vermedik. Hangi sözü verdiysek onu tuttuk. Hiç bir zaman muhalefet partileri gibi 'Söyleyip geçeyim, ne de olsa iktidara gelmeyeceğim yapmak zorunda değilim' gibi bir durumumuz bizim yok. Biz iktidara Allah'ın izniyle sizin katkılarınızla geleceğimizi düşünüyoruz. İktidara geldiğimizde ağzımızdan çıkan her sözün hesabını size vereceğimizi düşünüyoruz. Yapamayacağımız bir şey için de söz vermiyoruz."

İslam, daha sonra Adapazarı ilçesinde partisinin Hızırtepe Seçim İrtibat Bürosu açılışını gerçekleştirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muzaffer

Sayin basbug hakki soylemis. Sayin c.baskani kurt devletinin kurulmasina izin vermiyecegiz derken sanki yine milletin gazini almaktadir cunku libya irak suriye vs. Ne dediyse hep tersine katki saglqdi. Yapilmasi gereken esedle gorusmek ve suriyeyi topraklarinda hakim kilmak icin desteklemektir. Aksi bir durum Turkiyeyi ic savasa kadar goturur. Siyonizme hizmet eder.