SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
Abdurrahim Dilipak: Kenevir tohumları gümrükte bekliyor, yapmayın

Abdurrahim Dilipak: Kenevir tohumları gümrükte bekliyor, yapmayın

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, kenevirin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılabileceğini söyledi.

Abdurrahim Dilipak: Kenevir tohumları gümrükte bekliyor, yapmayın
31.3.2020 11:59:45

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, “Korona, tarım ve hayvancılık üzerine” başlıklı köşe yazısında kenevirin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılabileceğini yazdı:

"GÜMRÜKTE BEKLİYORLAR"

"Çiftçilerin mazot, elektrik, ekipman, tohum, ilaç, gübre ve pazar sorunlarının çözülmesi gerek. Bakın ABD korona tedbir paketinde daha geniş alanlara kenevir ekilmesini programına aldı. Radyasyon ve oksijen konusunda bu konuda hayati önem sahip. Aylardır söylüyoruz ama dinleyen yok. Kenevir tohumu gümrükte bekliyor. 19 il sınırı kaldırılmadı. THC ve CBD konusundaki talepler görmezden geliniyor. Bırakın teşviği açıkça bu iş değişik bahanelerle engelleniyor. Yazıktır, günahtır yapmayın. Nisan başında kenevir ekimi başlayacak. Gümrükteki tohumu ısıl işlemden geçirip murdar edip verecekler. Mevzuat böyleymiş. Değiştirin mevzuatı, Allah'ın emri mi bu! Acil durum var, Afet ve Kriz komitesi içinde “Kamu yararı” komisyonu kurun. Elini yıka evde kal, bize güven, gerisini merak etme sen! Siz de bize güvenin biraz! Siz bizim için varsınız. Siyaset güven değil denetim müessesesidir."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR