SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
ABD, İran füzelerine karşı Irak’taki güçlerini daha güvenli alanlara taşıyor

ABD, İran füzelerine karşı Irak’taki güçlerini daha güvenli alanlara taşıyor

İran'ın Devrim Muhafızları'na Bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin intikamını almak için, Irak'taki ABD üslerine füze saldırısı düzenlemesi ABD'yi korkuttu. ABD, füze saldırılarına önlem olarak, Irak'taki üslerini daha güvenli yerlere taşıdığını açıkladı.

ABD, İran füzelerine karşı Irak’taki güçlerini daha güvenli alanlara taşıyor
17.1.2020 11:13:18

İran'ın Devrim Muhafızları'na Bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin intikamını almak için, Irak'taki ABD üslerine füze saldırısı düzenlemesi ABD'yi korkuttu. ABD, füze saldırılarına önlem olarak, Irak'taki üslerini daha güvenli yerlere taşıdığını açıkladı.

Taşıma işlemini doğrulayan ABD Savunma Bakan Yardımcısı Jonathan Hoffman, ABD ordusunun bu üslere yönelik saldırıların arka planına karşı kuvvetlerini, Irak'taki üslerinden "daha güvenli yerlere" taşıdığını açıkladı.

Hoffman, ABD kuvvetleri için yeni hedefi açıklamasa da, "Geçtiğimiz haftalarda, güçlerimizi güçlendirmek ve onları daha güvenli yerlere taşımak için bazı hamleler yaptık" dedi.

Hoffman, kuvvetlerin konuşlandırılmasının konumunun, Amerikan kuvvetlerinin nerede olması gerektiğine ve “DAEŞ” ile mücadele etmek için eğitim ve operasyonları nerede uygulayabileceklerine karar veren saha komutanlarına bağlı olduğunu vurgulayarak, “Saha komutanları, kuvvetleri korumak için en iyi yeri belirleyenlerdir” dedi.

ABD'nin, Suriye'deki eylemleriyle ilgili olarak da Hoffman, "Hedeflerimiz aynı kaldı ve IŞİD'i zayıflatmaya ve bu çerçevede operasyonlar yapmaya devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

8 Ocak'taki İran füze saldırısının bir sonucu olarak Amerikan askerlerinde görülen beyin sarsıntısı şikayetlerinin artması, ABD'nin Irak'taki üslerini güvenli yerlere taşımasına yol açtığı bildirildi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR