DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

ABD Ankara Büyükelçisi Bass İzmir'de

ABD Ankara Büyükelçisi Bass İzmir'de

02.06.2015 13:45:07
ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, İzmir'deki paydaşlarla çalışmayı ve ilişkileri güçlendirmeyi istediklerini söyledi.

Bass, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaretinde, Türkiye'nin ABD ile ikili ilişkilerinde önemli bir yer tutan kenti çok güzel bulduğunu kaydetti.

Yoğun ekonomik tarihe sahip İzmir ile ABD'nin eskiye dayanan ilişkileri olduğuna değinen John Bass, "ABD firmaların kentteki mevcudiyetini de görebiliyoruz. Yine ABD'li turistlerin İzmir'i sıkça ziyaret etmeleri bu yakınlığımızı gösteriyor. İzmir'deki paydaşlarla çalışmayı ve ilişkilerimizi güçlendirmeyi istiyoruz" dedi.

İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş ise 2014 yılında İzmir'den Amerika'ya ihracatın 635 milyon dolar, ithalatın ise 511 milyon dolar olduğunu belirtti.

Toplam ticaretin 1 milyar 100 bin doların üstünde olduğunu kaydeden Demirtaş, ABD ile İzmir arasındaki ticaretin önemli olduğunu da ifade etti.

Ziyaret, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Emin

Nihat Zeybekçi İsrail mallarına boykot yapılmasına karşı çıkan ve 'Allah israile felaket vermesin' diye dua eden biridir. Şimdi de hafızlar dahi CHP'ye oy veriyor diyerek CHP propagandası yapmıştır. Akparti içindeki en tehlikeli ve üzeri çizilmesi gereken kişi kesinlikle

Görüş Bildir Bizimle Paylaş