DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

18.06.2015 18:05:20
Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için memleketi Isparta'da mevlit okutuldu.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) tarafından Mimar Sinan Camisi'nde okutulan mevlite Isparta Valisi Vahdettin Özkan, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Demirel'in akrabaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim, ilahiler ve kasidelerin okunduğu mevlitin ardından dua edildi.

ITSO Başkanı Başdeğirmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyük bir acı içinde olduklarını dile getirdi. Demirel'in Isparta ve Türkiye'ye büyük hizmetler ettiğini belirten Başdeğirmen, Demirel'in bunu Türkiye'nin en zor dönemlerinde gerçekleştirildiğini anlattı.

Demirel'in hiçbir zaman unutulmayacağını vurgulayan Başdeğirmen, "7 kez başbakanlık, 7 yıl cumhurbaşkanlığı yapan dünyada örneği olmayan bir şahsiyet. Bir duayendi, büyük bir siyasetçiydi" dedi.

Öldükten sonra arkasında bu kadar hizmet bırakmanın her insana nasip olmayacağını vurgulayan Başdeğirmen, hemşehrileri olarak da Demirel için mevlit okuttuklarını sözlerine ekledi.

Mevlitin ardından vatandaşlara helva ve gül lokumu dağıtıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

asimnesli

YETER YAHU...KİM MİŞ ALÇAK :-400 verin huzurla çözülsün diyen siz.-400 alacağzı dike 5 senedir pkk-kck ya göz yuman siz.-APO KÜRTLERİN lidedir diyen yine siz.- Apo yaşatmayı seçti diyen yine siz.-asker-polis-korucu sokak ortasında kafalarına kurşun sıkılırken, çözüyoruz diye susan yien siz.-400 alamayınca, birden çözüm buzdolabına kaldırdık diyen kandili bombalayan yine siz-polise zırhlı araca alacak para bulamayan, ama kamuya milyoın tl lik mercedesler ialıp çerez parası diyen yien siz.utanmadan, sıkılmadan milleti suçlayan yien siz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan