DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yurt yangınından hastalık kurtardı

Adana’da biri kendi hastalığı, diğeri de annesinin hastalığı nedeniyle kaldıkları yurttan izin alıp ailelerinin evlerinde kalan 2 kız öğrenci, 12 kişiye mezar olan yangından kurtuldu.

5 Yıl Önce
2016-11-30 14:17:50

Adana Aladağ'da 12 kişinin öldüğü ve 24 kişinin yaralandığı kız yurdu yangınında iki öğrenci, birinin kendisini, diğerinin de annesinin hastalanması nedeniyle evlerine gidince kurtuldu.

DÜN İZİN ALDI

Osman ve Ayşe Gölükçü çiftinin 8. sınıfa giden kızları Merve Dilara'nın hasta olduğu gerekçesiyle dün yurttan izin aldığı ve ailesinin evinde kaldığı ortaya çıktı. İleride din öğretmeni olmak isteyen Merve Dilara, arkadaşları için üzüldüğünü belirterek, ölen kız öğrencilerin hepsiyle yakın arkadaş olduğunu, hayatta kalanlarla da telefonlaştıklarını söyledi.

''VERİLMİŞ SADAKAMIŞ VARMIŞ''

Baba Osman Gölükçü ise yangınla ilgili gelişmeleri televizyondan takip ettiğini belirterek, “Çok acı, diyecek bir şey yok. 'Kızımız orada olsa ne yapardık' dedik çok üzüldük. Verilmiş sadakamız varmış” ifadelerini kullandı.

ANNESİ HASTALANINCA İZİN ALDI

Annesi Kıymet Manıt'ın hastalığı ve babası Recep Manıt'ın işleri nedeniyle yurda gitmeyen öğrencilerden Hacer Manıt ise yurdun yandığı ve pek çok arkadaşı hayatını kaybettiği için çok üzgün olduğunu ifade etti. Yangından sağ kurtulan arkadaşlarıyla görüştüğünü anlatan Manıt, eğitimini tamamladıktan sonra anasınıfı öğretmeni olmak istediğini vurguladı.

yangn

YOKSULLUKLARI YÜREK BURKTU

Öte yandan, maddi imkansızlıklarla öğrenim görmeye çalışan çocukların yaşadığı köy evlerindeki bakımsızlık ve olanaksızlıklar yürek burktu.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş