DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'YPG, Halep'te 6 mahalleyi aldı' iddiası

Suriye'nin Halep kentinde Esed güçleriyle muhalifler arasında çatışmalar devam ederken, YPG güçlerinin 6 mahalleyi aldığı öne sürüldü...

5 Yıl Önce
2016-12-07 22:27:13

Suriye'nin Halep kentinde Suriye ordusu ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, YPG de Halep'te 6 mahalleyi aldığı iddia edildi. Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) bağlı Devrim Ordusu sözcüsü Zekeriya Abdülmecid Ahmet, YPG ve Devrim Ordusu'nun Halep'te ilerlediğini belirtti.

Sputnik'te yer alan habere göre; Halep kent merkezinde Suriye ordusu ile muhalifler arasındaki çatışma devam ederken, YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri ise muhaliflerle çatışmaya girdiği, birkaç bölgeyi ele geçirmeye başladığı belirtildi.

'GERİ ALMAK İÇİN SALDIRDILAR'

Konuyla ilgili konuşan DSG'ye bağlı Devrim Ordusu'nun sözcüsü Zekeriya Abdulmecid, Halep merkezde çatışmaların yoğunlaştığını belirterek, şöyle konuştu:

"Halep merkezde Demokratik Suriye Güçlerine bağlı YPG ve Ceyşul Suwar güçlerimiz, ÖSO ve diğer cihatçı örgütlere karşı büyük ilerleme sağlıyor. Cihatçı örgütlerden çatışmalar sonucunda birçok bölgeyi ele geçirdik. Halep'in doğusunda 6 mahalleyi aldık. Mustambaşa, Bıhedini, Şeh Hıdır, Şeh Ferıs, Hıluk ve Heyderiye mahallelerini aldık. Ahraru Şam ve El Nusra, aldığımız mahalleri almak için ağır silahlarla saldırdılar. Güçlerimizin sert karşılık vermesi üzerine çeteler ağır kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldı."

'SİVİLLERİN ZORDA KALDIĞI ALANLARA OPERASYON YAPIYORUZ'

"Güçlerimiz sivillerin zor durumda kaldığı alanlara operasyon yaparak sivilleri kurtarıyor" diyen Abdulmecid, şöyle devam etti:

"Sivillere gıda ve diğer yardımlarda bulunuyoruz. Onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Siviller için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Sivillerin güvenli bölgelere kaçışı sürüyor." Abdulmecid, ele geçirdikleri mahallelerde cihatçı örgütlerin yerleştirmiş oldukları bombalı ve mayınlı tuzakları temizlediklerini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

müslim

doğrudur; bizim devlet-u alimiz Halep Dizisini seyrediyor. Kuşatılmış olan halepliler katliama uğrayacak mı uğramayacak mı heyecan içinde bekliyorlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş