DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:59:00

İftar vakti

BURSA

19:57

04:34
19:57
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:41

04:20
19:41
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:25

04:04
19:25
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:08

03:46
19:08
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:54

03:44
18:54
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:59:00

İftar vakti

ANKARA

19:41

04:20
SAHUR
19:41
İFTAR

ERZURUM

19:08

03:46
SAHUR
19:08
İFTAR

WhatsApp Web görüntülü konuşma nasıl yapılır?

WhatsApp kullanıcılarının merakla beklediği 'WhatsApp Web görüntülü konuşma özelliği' nihayet geldi. Görüntülü konuşmanın yanında sesli konuşma özelliği de WhatsApp Web'de kullanıma sunuldu. Peki WhatsApp Web görüntülü konuşma nasıl yapılır? Bilgisayarsan WhatsApp görüntülü konuşma nasıl açılır? İşte WhatsApp Web'in yeni özelliğinin detayları...

04.03.2021 16:54:00

Bilgisayar başında uzun vakit geçirenler, masa başı işte çalışanlar için WhatsApp Web özelliği geçtiğimiz senelerde hayatımıza girmişti. Telefona bağlı kalmadan Bilgisayardan mesajlaştığımız bu yöntem kullacılar tarafından çok sevilmişti. WhatsApp Web'in görüntülü konuşma ve sesli konuşma özelliği yıllardır bir eksik olarak görünüyordu. Ancak son yapılan güncelleme ile birlikte artık WhatsApp Web'ten görüntülü ve sesli konuşma yapılacak. Yeni gelen bu özellik milyonlarca kişiyi sevindirdi. Özellikle pandemi döneminde görüntülü konuşmaya ihtiyaç çok fazla artmıştı. Peki WhatsApp Web görüntülü konuşma nasıl yapılır? Bilgisayarsan WhatsApp görüntülü konuşma nasıl açılır? İşte WhatsApp Web görüntülü ve sesli konuşma özelliğini açma yöntemi...

WHATSAPP WEB GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA NASIL YAPILIR?

WhatsApp Web görüntülü konuşma nasıl yapılır? sorusuna yanıt vermeden önce şunu belirtmekte fayda var; WhatsApp Web sesli ve görüntülü arama özelliği, şu an için yalnızca birebir aramaları destekliyor. Yani grup olarak görüntülü ve sesli görüşme özelliği henüz yok. Bu özelliğin ilerleyen zamanlarda geleceği düşünülüyor.

 WhatsApp_Web_görüntülü_konuşma_nasıl_yapılır

WhatsApp'tan görüntülü konuşma yapmak için şu adımları izlemeniz gerekiyor;

1. Uygulamanın masaüstü sürümünün uygun versiyonunu bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.
2. Kullandığınız mobil telefondan QR kod ile bilgisayarınızı eşleştirmeniz gerekiyor.
3. Hesabınız açıldıkran sonra WhatsApp Web'ten görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

NOT: Anlattığımız bu adımlar WhatsApp Web sesli aramalar için deçerlidir.

WHATSAPP WEB BİRDEN FAZLA KİŞİYLE GÖRÜNTÜLÜ KONUŞULUR MU?

WhatsApp Web görüntülü konuşma özelliği sadece bir arama için geçerlidir. Aynı anda birden fazla kişiyle görüntülü konuşma özelliği şu an için aktif değil. WhatsApp Web'te yazılım geliştiricilerinin bu konuya da bir çözüm bulması bekleniyor. Yakın zamanda görüntülü grup konuşmasının gelmesi ihtimaller dahilinde.

WHATSAPP HAKKINDA

Bu yazımızda WhatsApp nedir sorusuna yanıt vereceğiz. WhatsApp kısaca dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp uygulaması Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumludur. Kullanıcılar 2G, 3G, 4G 4.5 G 5G ya da Wi-Fi ile mobil araçlarından ya da masaüstü uygulamalarından bağlanarak birbirlerine mesaj, fotoğraf ve video gönderebilir. Bu uygulama ile sesli ve görüntülü konuşma da yapılabilir. Şirket ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Daha sonra Facebook tarafından satın alınarak Facebook çatısı altında faaliyet göstermektedir. WhatsApp'ın dünya çapında milyarlarca kullanıcısı vardır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş